
Міносвіти: В Україні катастрофа з підключенням шкіл до мережі інтернет (рос. мовою)
Понад 80% українських шкіл сьогодні вже інтернетизовані. Такі орієнтовні дані чиновників Міносвіти. Проблема в тому, що на практиці часто виявляється, що в школі є тільки одне підключення – в кабінеті директора. «Часто навіть учителі інформатики змушені користуватися цим єдиним підключенням для доступу до ресурсів Мережі. І тільки потім поширювати інформацію по локальній мережі. В Україні сьогодні величезна кількість провайдерів, і багато з них під’єднують школи до Мережі в якості благодійної діяльності. Але нерівність різних шкіл у питанні інтернетизації залишається дуже суттєвим», – стверджує начальник відділу інноваційних та інформаційних технологій Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти Вікторія Косик.
Найбільші українські телекомунікаційні компанії, зокрема «Київстар» і «МТС-Україна», в рамках своїх програм корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) підписали з Міносвіти меморандуми про підключення навчальних закладів до Мережі та безкоштовне надання їм послуг доступу. «МТС» зробила це ще в 2009 році, «Київстар» – у цьому. Перша компанія забезпечує школярів і вчителів бездротовим Інтернетом, друга – дротовим. Утім, на тлі комерційних обсягів надання послуги доступу масштаби допомоги школам операторів явно не вражають. Так, «Київстар» зобов’язався під’єднати до Мережі до кінця цього року близько 200 навчальних закладів, а в проекті допомоги школам «МТС» задіяно 100 установ.
Цього року чиновники різного рівня досить часто заявляли, що для розв’язання проблеми інтернетизації та комп’ютеризації шкіл держава має намір реалізувати проект «Відкритий світ», який передбачає будівництво національної бездротової мережі четвертого покоління і забезпечення школярів нетбуками. Ініціатори проекту заявляють, що на його реалізацію необхідно витратити в цілому 4,8 млрд грн., з них 1,2 млрд грн. повинні надійти з бюджету. Передбачається, що в загалом нова мережа покриє 20 тис. шкіл, а під’єднані до неї будуть близько 2 млн «шкільних» нетбуків. Втім, поки що фінансові в цілому і бюджетні зокрема перспективи проекту залишаються більш ніж туманними – добитися виділення держкоштів під нього або залучити інвестиційні чиновникам буде вкрай складно.