
27 лютого 2012 року Руслан Краплич (радник з питань розвитку Фундації імені князів-благодійників Острозьких) прочитав студентам 2-го курсу факультету менеджменту Національного університету водного господарства і природокористування (м. Рівне) лекцію, котра за мотивувала біля 95% слухачів стати волонтерами і пройти практику у Фундації імені князів-благодійників Острозьких.
Можливість проходження менеджерської практики в якості волонтерів і подальшу співпрацю з Фундацією Острозьких повністю схвалив декан факультету менеджменту п. Віталій Окорський, який високо оцінив вклад студентів і викладачів факультету у проведення благодійної акції «Різдво для всіх», грант на яку в грудні 2011 року отримала ініціативна група студентів, що зібрали для кожного вихованця дитячого будинку у с. Ясениничі комплекти нової постільної білизни.
Більше того, після аналогічної лекції, що прослухають студенти 3-го курсу, планується підписати договір, за яким Фундація Острозьких надасть студентам-волонтерам можливість організовувати благодійні заходи й кампанії соціального маркетингу, метою яких буде зміна ставлення до благодійництва з боку громади та бізнесу. Передбачається також, долучити студентів-менеджерів до підготовки проектів і соціальних бізнес-планів, фінансування яких здійснюватиме Фундація Острозьких й інші міжнародні донорські інституції та програми міжнародної допомоги для України.
Завершуючи лекцію, присвячену бізнесу, успіху, грошам і багатству, пан Краплич сказав: «Той, хто вважає, що почати добрі справи варто після того як розбагатіє – цілком помилковим твердженням. Такі судження притаманні людям, які ризикують ніколи не стати багатими, заможними, фінансово вільними. Це так само неправильно, як неслушно буде твердження фермера на кшталт: «Спочатку зберу врожай, а потім подумаю, як і чим сіяти». Робити добрі справи і ділитися тим чим маємо слід вчасно. Той хто не має багато грошей, може подарувати іншим свій час. Бо час це той ресурс, який є однаковим у мільйонера і жебрака. Єдиний ресурс, який неможливо повернути. Ось чому ті, хто почне з праці волонтера у благодійному фонді, здобудуть не лише значний досвід, який дозволить якісно працевлаштуватися, але й зробить нас по-справжньому багатими. Бо навіть у грошах діє закон компенсації, відплати. Що ми посіємо, те жатимем».
Вже в березні буде створено перші робочі групи волонтерів з-поміж студентів-менеджерів, які по проходженню тренінгів з фандрейзингу та бізнес-планування розпочнуть робити добрі справи на користь громади Рівного й регіону за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких.