
Учасники представляли свої таланти у 4-ох категоріях, це: етюд, слово, танець і пісня. В цьому конкурсі переможцями стали усі учасники. Журі мало особливе завдання в оцінюванні виступів різними значкам: якщо артист викликав посмішку – піднімали «смайлики», якщо сонячний настрій – «сонечко», а якщо зачаровував своїм виступом – «сердечко». Але, найбільшою і найкрасномовнішою була оцінка глядачів – це захоплення і бурхливі оплески.
В цьому заході загалом брало участь 54 учасники, 33 з них це особи з розумовою неповносправністю, а 21 – це асистенти спільноти. Готувалися вони до заходу близько 2-ох місяців, робили репетиції, продумували сценічні образи, самі створювали костюмами і зачісками.
Особливим гостем концерту став скрипаль зі світовим іменем, львів’янин, призер популярного шоу українського телебачення «Україна має талант – 2», і просто надзвичайно чуйна і хороша людина – Олександр Божик. Він не лише виконав кілька своїх композицій, але й радо погодився бути членом журі. Ведучими цього вечора були особливі люди – це Маріанна Фіртка (ведуча радіо «Львівська хвиля») і Дмитро Крижанівський (член Спільноти «Лярш-Ковчег»).
Якщо ми пригадали про журі, то варто сказати, що його головою була Уляна Рой (керівник в Україні Міжнародного екуменічного руху «Віра і світло»), Зеня Кушпета – засновник спільноти Лярш-Ковчег, Анастасія Арбузова – лауреат міжнародних конкурсів, стипендіатка міністра культури і національної спадщини Республіка Польша за програмою Гауде-Полонія, Володимир Станчишин – психолог, аситент будинку Лярш «Витанія», а також, Маркіян Ящук – майстер слова, актор театру «І сміх, і сльози», віросвітлянин спільноти «Горицвіт» («Віра і світло»).
На святкування до нас завітали: з представників влади – Василь Косів (заступник міського голови з гуманітарних питань), батьки осіб неповносправних, друзі, приятелі спільноти, знайомі, представники ЗМІ та багато інших гостей.
Але зробити свято таким гарним нам би не вдалось без підтримки організацій-партнерів, це: Львівська Освітня Фундація, яка надала фінансову допомогу для реалізації студентського проекту «Лярш має талант», написаного студентками НУ «Львівська політехніка» кафедри соціології та соціальної роботи – Масляник Христиною і Ворожбит Роксоланою; Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, в особі директора Мартиненка Ігора Сергійовича та головного адміністратора п. Ярини Мелень, котрі надали це приміщення безкоштовно і були дуже відкриті у співпраці; Київський міський благодійний фонд «Фудбенк», який надав солодкі подарунки для наших учасників; а також, косметична фірма «Оріфлейм» в особі Андрія Коваля, який профінансував подарунки учасникам цього свята від цієї фірми.
Такий захід у Львові був проведений вперше. Гості і раділи, і плакали, і просто відкривали для себе дари і таланти осіб з неповносправністю. Конкурс особливих талантів пройшов на високому рівні і є ідеї і мрії проводити такий захід і в майбутньому. Адже в нас ще стільки талантів, якими хочемо поділитись з іншими!
Довідка:
Лярш (з фран. L’Arche, що в перекладі означає Ковчег) був заснований в 1964 році в с.Тролі у Франції. Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу, жити разом з ними. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 140 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.
В Лярші особи з розумовою неповносправністю та молодь-асистенти розділяють своє життя в спільноті через спільну працю, проживання, проведення дозвілля, дружбу та молитву.
«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Спільнота об’єднує 5 програм (4 майстерні і одну Денну програму для осіб з глибокою неповносправністю) та будинок підтриманого проживання і налічує понад 100 членів (71 особу з особливими потребами, 29 асистентів та координаційну команду). Метою діяльності спільноти є: дати особам, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя.