
Сьогодні у Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Благодійна фундація «Відкриті серця України» презентувала результати базового етапу проекту створення в Україні національної телемедичної мережі. В ході презентації відбулася пряма відео-конференція між лікарями двох різних корпусів Центру в Києві та Херсонською обласною лікарнею, демонстрація роботи встановленого Фундацією спеціального мультимедійного обладнання і програмного забезпечення, що дозволить фахівцям Центру дистанційно консультувати пацієнтів з найвіддаленіших куточків України, а також обговорення перспектив використання відеоконференцзв’язку в медичній практиці.
У презентації проекту одночасно взяли участь кардіологи з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України у Києві та Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні. Особливістю проекту «Національна телемедична мережа», який започаткувала Благодійна фундація «Відкриті серця України», є спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється практично на будь-який комп’ютер лікарні, забезпечує дуже високу якість сигналу навіть в умовах повільного з’єднання, вимагає порівняно невеликих грошових вливань та, на відміну від існуючих апаратних рішень, робить можливим впровадження сучасних телекомунікаційних технологій навіть для найвіддаленіших куточків України. В цілому, телемедицина дозволяє економити до 40% коштів у системі охорони здоров’я.
«Базовий етап проекту створення в Україні національної телемедичної мережі передбачає, що протягом 2012 року кожну лікарню обласного рівня буде забезпечено точкою доступу відеоконференцзв’язку, – пояснює Євген Полтенко, виконавчий директор БФ «Відкриті серця України». – З цією метою за підтримки Фундації було придбано необхідне програмне забезпечення (ліцензія компанії TrueConf) та мультимедійне обладнання на загальну суму близько 200 000 грн. Цей програмно-апаратний комплекс дозволить з’єднати медичні заклади України в одну мережу та здійснювати між ними якісні відеоконференції. У 2013 році ми плануємо встановити в цих лікарнях додаткове обладнання для передачі на великі відстані в режимі реального часу рентгенограм, знімків УЗД, комп’ютерної томографії та інших медичних документів, що містять текст, знімки або графіку».
Проект «Національна телемедична мережа» є логічним продовженням розпочатої ще наприкінці 2010 року співпраці між Благодійною фундацією «Відкриті серця України» і Центром дитячої кардіології та кардіохірургії. В результаті цієї співпраці Центру було передано унікальне медичне обладнання на загальну суму 55 тис. грн. Це обладнання дозволяє за потреби одночасно оперувати трьох новонароджених немовлят.
«За статистикою в Україні з тисячі новонароджених 9 малюків не доживають до свого першого дня народження, – розповідає Надія Руденко заступник директора ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. – У Франції, наприклад, цей показник дорівнює 5. У світі 15% дітей не можуть отримати вчасну допомогу, щоб врятувати своє життя. І я дуже рада, що в Україні, завдяки проекту національної телемедичної мережі, яка скоро запрацює не лише в обласних, а, сподіваюсь, і у районних, міських та сільських лікарнях, більше людей отримають шанс врятувати своє життя завдяки вчасній та компетентній консультації спеціаліста і своєчасному правильному лікуванню».
Ефективність використання сучасних телекомунікаційних технологій в медицині доведена загальносвітовою практикою. Об’єднання медичних закладів України за допомогою відеоконференцзв’язку завдяки впровадженню проекту «Національна телемедична мережа» дозволить проводити повноцінні медичні консультації дистанційно, що, в свою чергу, в 2-3 рази знизить ризик ускладнень у пацієнтів і в 5-6 разів підвищить їхні шанси на одужання.
Кошти на втілення свого задуму Фундація збирала протягом всього минулого року, провівши благодійні акції «В гостях у Святого Миколая», «Милосердний Валентин» та «Добра справа». В результаті всіх цих заходів, до яких активно долучилось близько 6 тис. українців, Фундації вдалося зібрати 40 тис. грн. Головним партнером Фундації у реалізації цього суспільно важливого проекту виступив ПАТ «Перший Інвестиційний Банк».
«Ми підтримали ініціативу Фундації щодо створення національної телемедичної мережі в Україні, – розповідає Олег Малкін, Голова Правління ПАТ «Перший Інвестиційний Банк», – бо вважаємо, що цей проект є дуже важливим і таким, який дійсно може покращити медичне обслуговування в нашій країні і подарувати шанс на повноцінне здорове життя багатьом українцям завдяки вчасно проведеній консультації та лікуванню. Ми і надалі плануємо активно підтримувати ініціативи Фундації, оскільки впевнені, що всі зібрані кошти спрямовуються на втілення суспільно важливих проектів, які покращують життя нашого суспільства в цілому та кожного українця зокрема».
Загалом, ініціативу БФ «Відкриті серця» зі створення в Україні національної телемедичної мережі підтримали: Міністерство охорони здоров’я України, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, ПАТ “Перший Інвестиційний Банк”; компанія TrueConf Україна, компанія ВКС Україна, співачка Ірина Розенфельд.
За детальною інформацією про проект звертайтесь до Юрія Мозгового за телефоном (044) 428 61 31 або електронною поштою mozhovyi@openhearts.ua.
Довідково:
Благодійна фундація «Відкриті серця України» – це об`єднання небайдужих людей доброї волі та безкорисливих прагнень. З 2009 року ми разом робимо добрі справи і змінюємо нашу країну на краще. Стратегічні напрямки діяльності Фундації: сприяння розвитку медицини в Україні шляхом поліпшення матеріально-технічного забезпечення медичних закладів; допомога категоріям населення, які знаходяться у групі ризику; реалізація освітніх і культурних програм; підтримка обдарованої молоді; створення умов для змістовного дозвілля дітей та молоді.
Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України – єдиний заклад в Україні, де дітей з вродженим пороком серця оперують в перші дні життя. Високопрофесійний, досвідчений та відданий своїй справі персонал і сучасна апаратура Центру дозволяє проводити високоточну діагностику та хірургічну корекцію всіх вроджених вад серця. А завдяки державній підтримці всі операції для українських дітей проводяться безкоштовно.
ПАТ «Перший Інвестиційний Банк» є універсальною банківською установою, що працює на банківському ринку України з 1997 року. Зареєстрований статутний капітал банку складає 230 млн. грн. Банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2000 року, членом Асоціації українських банків, асоційованим членом платіжних систем Visa International та MasterCard Worldwide, учасником інших провідних профільних об’єднань і платіжних систем. Має міжнародний сертифікат системи менеджменту якості (стандарт ISO 9001:2008) Регіональна мережа Банку складається з 30 відділень в 11 регіонах України. За підсумками 2011 року ПАТ «Перший Інвестиційний Банк» увійшов до п’ятдесяти найактивніших банків України за версією журналу «Контракти».