
20 січня у Херсоні в прес-клубі «Новий день» пройшов круглий стіл представників благодійних фондів, державних установ, бізнесменів і громадських активістів Херсонської області на тему: «Культура благодійності на Херсонщині».
На круглому столі обговорювалися проблеми у сфері соціальних і благодійних програм Херсонщини, питання ефективної взаємодії громадських та благодійних організацій, бізнесу, влади, представників ЗМІ та суспільства в цілому з метою зміцнення та розвитку духу благодійності в регіоні. Учасники обговорювали ідеї створення та реалізації соціальних проектів, ділилися своїм досвідом, презентували успішно реалізовані проекти, і будували спільні плани на майбутнє.
Священик Сергій Дмитрієв, керівник відділу соціального служіння та благодійності Херсонської єпархії Української Православної Церкви, представив відеозвіт про акцію в Херсоні "Святий Миколай мандрує Україною".
Богдан Руденко, заступник директора Херсонського обласного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, зазначив, що завдяки участі представників Херсонського бізнесу у даній акції, діти змогли отримати чудові подарунки від Святого Миколая.
Юрій Антощук, виконавчий директор Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання», озвучив статистику з доповіді Charities Aid Foundation (CAF), згідно з якою Україні посідає 150-е місце в світі (одне з останніх) за рівнем благодійності: «Гроші тут жертвують 5% жителів, волонтерством займаються 14%, готові допомогти незнайомцеві – 19%. Якщо брати для порівняння країни, що знаходяться на початку рейтингу, то в Австралії 70% жителів готові жертвувати на благодійність, волонтерством займаються 38%, а готові допомогти незнайомцеві – 64%».
Учасники круглого столу згодні з тим, що така ситуація пов’язана, в першу чергу, з рівнем життя в країні, а також з довірою населення до благодійних фондів. Адже нерідко відбуваються ситуації, коли псевдо-благодійні фонди обкрадали людей,які звернулися до них по допомогою, як це було зовсім недавно з батьками 18-річного Максима Чернявського в Херсоні.
Такі випадки бувають, і про них говорять багато, а про добрі справи, зроблені фондами, на жаль, говориться занадто мало. Через це й страждає благодійність, а недовіра звичайних громадян зростає.
Було порушено питання про необхідність більш широкого висвітлення діяльності громадських організацій та благодійних фондів у місцевих ЗМІ, щоб люди бачили і знали, що благодійність в нашому місті є, і могли б самі брати участь в ній. Крім того, створена в грудні 2011 року Коаліція благодійників Херсонщини, в яку входять благодійні фонди, громадські організації, меценати, філантропи і активісти, повинна об’єднувати якомога більше небайдужих людей, і тим самим створювати позитивну репутацію благодійності в Херсонській області.
Лариса Польська, голова правління Херсонського обласного благодійного фонду «Захист», запропонувала представникам ЗМІ поділитися досвідом написання статей з представниками громадських організацій та благодійних фондів за допомогою проведення майстер-класу, тренінгу. Також було б непогано розвивати в Херсонській області соціальну журналістику.
Ігор Семенчев, голова Антонівської сільської ради, зазначив, що часто бюрократія, а також бездіяльність і небажання депутатів йти назустріч, стає перешкодою на шляху у громадських організацій та благодійних фондів у реалізації їх соціальних програм.
Так, в Херсоні досі немає центру реєстрації людей без особливого місця проживання, і всі спроби громадських організацій створити такий центр поки що марні.
Зустріч за одним столом представників влади, громадськості, бізнесу, ЗМІ та обговорення існуючих соціальних проблем – вже свідчить про те, що благодійність у нашому місті розвивається, і все більше людей розуміє її значущість і необхідність в наші дні в області.