
Кровоспинний засіб для воїнів АТО – винахід українських вчених-волонетрів
Українські вчені з Інституту фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України об’єднались у волонтерську групу "Борей", і вже створили гемолітичний засіб "Кровоспас". Вчені стверджують, що наш препарат не поступається "Целоксу" та іншим імпортним кровоспинним, які останнім часом масово закуповували за кордоном благодійники для українських бійців. Зважаючи на зростання курсу іноземних валют, придбання "Целоксу" стає дедалі проблематичнішим. Тож винахід вітчизняного кровоспинного аналогу – справжній порятунок.
"Кровоспас" випускатимуть у формі серветок, бинтів, тампонів, подушечок тощо. Засіб зберігає властивості, герметичність пакування та стерильність при зберіганні, транспортуванні, використанні в жорстких кліматичних умовах (від -40 до +50 при вологості, яка перевищує 95%). Нині "Кровоспас" на стадії патентування. У цьому науковцям допомагає на волонтерських засадах патентний повірений Олександр Брагарник. Готується також документація для реєстрації засобу. Волонтери ведуть перемовини із ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".
Це тільки один із багатьох проектів науково-дослідного центру "Борей". Хіміки, травматологи, інструктори з польової медицини продовжують роботу над іншими розробками, які рятуватимуть українських воїнів і стануть у нагоді в екстрених ситуаціях мирного часу.