
Недавній приклад з Оксаною Макар крім потрясінь і співчуття ще раз нагадав про необхідність ефективних інструментів реагування для надзвичайних ситуацій.
Користувачі соціальних мереж, твіттера, форумів опиняються найближче до кризових ситуацій, і здатні найбільш швидко й організовано на них реагувати. Відразу обмовлюся, що під «ефективними інструментами реагування» я розумію не тільки заклик відгукнутися, а цілий комплекс найважливіших умов: 1) зручність для жертводавців з усієї України, 2) низька вартість обслуговування транзакцій для пожертвувань, 3) прозорість і коштів як на «на вході», так і витрачання «на виході», 4) керують надходженнями самі жителі при мінімальному втручанні третіх осіб (найчастіше й самих фондів-отримувачів допомоги).
На соціальному BarCamp «Со-действие» (17-18 березня 2012 р., Одеса) був запропонований конкретний механізм дистанційного управління фондами із соціальних мереж (!), здатний докорінно перевернути наші уявлення про можливості(докладніше про баркемп).
Суть його приблизно така: Вашим друзям не треба залишати звичних місць у соцмережах або форумах. Достатньо одному з вас створити «віртуальний фонд» вашої групи, а управління його засобами можна здійснювати самостійно прямо зі своєї групи Вконтакте, Фейсбук тощо! І ніяких нарікань на третіх осіб: мовляв, фонди абощо незрозуміло як розпоряджаються зібраними коштами. При цьому, абсолютно всі бажаючі можуть при 0% комісійних внести на ваш «віртуальний фонд» свої пожертвування через розгалужену мережу платіжних терміналів! Дуже зручно, правда?
Реалізувати цю схему на практиці досить просто: скачайте форму накопичувальної програми біржі «Доброчин» тут, крім опису проблеми, обов’язково опишіть алгоритм управління коштами із зазначенням вашої конкретної групи в соцмережах або на форумі! Вишліть назад на біржу і після узгодження алгоритму програма буде опублікована, і ви почнете користуватися благами он-лайн цивілізації! Щоб скористатися таким сервісом, необхідно включити в алгоритм програми 5% на розвиток благодійності та отримати право голосу на подальше використання цих коштів. Так організатори планують залучати спільноту до розвитку і управління цієїю сферою в Україні. Якщо когось бентежить ця умова, можна скористатися інструментом «заявка» – це гарантоване використання всіх 100% коштів на заявлену проблему, але вже без можливості дистанційного керування із соцмереж.
Тема нова, незвичайна і захоплива, для запитань і обговорень ствоерні нові групи вконтакте і фейсбук. Якщо запитань буде багато, просто замовте одноденний семінар у себе в місті або з виїздом до Одеси на вікенд (оплачується в рамках системи ваучерів прорами ЮНАЙТЕР).