
Лондон / Париж / Нью-Йорк – Оголошено міжнародний конкурс бізнес-ініціатив на здобуття Міжнародної премії в галузі бізнесу задля розвитку. До переліку переможців увійдуть успішні ініціативи приватного сектору, які відповідають завданням Конференції Ріо +20 зі сталого розвитку.
До участі запрошуються компанії, що використовують інноваційні бізнес-моделі та об’єднують успішну комерційну діяльність з вирішенням соціальних, економічних та екологічних проблем. Заявки на конкурс подаються в режимі он-лайн до 13 квітня 2012 року за адресою www.worldbusinessawards.net/nominate. Церемонія нагородження переможців відбудеться19 червня під час проведення Конференції Ріо +20 в Бразилії, в якій візьмуть учать глави держав та світові лідери.
Цього року організатори відзначають 10-річний ювілей премії, присудження якої відбувається кожні 2 роки. Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку була створена зусиллями Міжнародної торговельної палати (МТП), Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Міжнародного форуму лідерів ділових кіл (МФЛДК) для того, щоб показати, як компанії в процесі своєї комерційної діяльності можуть сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття. Цілі розвитку тисячоліття – це вісім цілей, узгоджених міжнародним співтовариством, які повинні бути досягнуті до 2015 року. Серед них – боротьба з бідністю і погіршенням стану навколишнього середовища, поліпшення здоров’я і прогрес в питаннях гендерної рівності.
Виконавчий директор Міжнародного форуму лідерів ділових кіл (МФЛДК) Клер Мелфорд заявила: «Коли бізнесмени повною мірою використовують досягнення основних видів діяльності своїх компаній для роботи над проблемами розвитку, і коли успіх бізнесу вимірюється не тільки прибутком, але й результатами в соціальному житті, немає межі можливостей. Ми сподіваємося, що Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку в черговий раз стане стимулом для бізнесменів у всіх регіонах світу (незалежно від розміру компаній), заохочуючи їх висувати свої кращі моделі, таким чином прискорюючи процес досягнення Цілей розвитку тисячоліття».
У 2012 році премія буде присуджена виключно компаніям, які представили комерційні моделі, орієнтовані на інтереси незаможного населення. Компанії повинні продемонструвати комерційні рішення, які збільшують доступ незаможного населення до товарів і послуг та надають населенню засоби до існування, але в той же час приносять прибуток.
На честь країни, що приймає Конференцію Ріо +20, буде представлена окрема категорія для номінації компаній із Бразилії.
Завдяки тому, що для участі в конкурсі зібрані різні моделі інноваційних та ефективних бізнес-методів, Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку також закладає цінну основу для спілкування провідних компаній і підприємців, дозволяючи їм ділиться досвідом і просувати кращі ідеї після завершення Конференції Ріо +20 . Це повинно заохотити уряди інших країн і підприємців наслідувати приклад учасників, копіюючи і змінюючи ініціативи.
Переможців цього року визначить Міжнародна експертна група, яка складається з представників партнерів організаторів, неурядових організацій, університетів, компаній та міжнародних організацій. До церемонії вручення премії відбудеться семінар на тему: «Інклюзивний бізнес».
У 2010 році було зареєстровано безпрецедентну кількість номінантів – 172 – які представляли різні компанії та комерційні підприємства, заявлені торгово-промисловими асоціаціями, неурядовими організаціями та приватними компаніями із понад 42 країн світу. Переможцями стали 10 компаній, які працювали над різноманітними ініціативами, як, наприклад, надання житла низькооплачуваним верствам населення в Мексиці, допомога фермерським господарствам в Сьєрра-Леоне і пропозиція доступних послуг з охорони здоров’я матерів в Індії.
Адміністратор ПРООН Хелен Кларк: «Переможці минулих років довели, що компанії можуть бути необхідним компонентом сталого зростання та розвитку. Вони можуть бути джерелом інновацій та стабільних методів вирішення проблем, які допомагають змінювати життя людей на краще».
Генеральний секретар Міжнародної Торгової Палати Жан-Гі Каррьє заявив: «У той час, як в сьогоднішній економічній ситуації прогрес у досягненні Цілей розвитку тисячоліття знаходиться під загрозою, Міжнародна премія в галузі підприємницької діяльності та розвитку наголошує, що приватний сектор відіграє критичну роль у стимулюванні стійкого економічного зростання і розвитку».
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:
ПРООН: Кароліна Азеведо, carolina.azevedo @ undp.org; +1 212 906 6127
МТП: Дон Чардоннел, dawn.chardonnal @ iccwbo.org; +33 1 49 53 29 07
МФЛДК: Джессіка Шол, Jessica.scholl @ iblf.org; +44 20 7467 3632