
Як зазначив Руслан Краплич (експерт з розвитку Фундації імені князів-благодійників Острозьких) модератор секції , присвяченій ендавменту благодійних фондів під час IV Міжнародної конференції «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку», організованої Українським форумом благодійників, що відбулася 23 лютого 2012 року:
«За опитуваннями, проведеними журналом «Вісник благодійництва», минулого року із 300 благодійних фондів України лише 18 знали, що таке ендавмент, і лише 2 вказали, що мають його. Водночас цільовий недоторканий капітал – ознака довготривалого існування фонду і одночасно подушка безпеки в разі надзвичайних ситуацій. Прикро, що навіть найкрупніші і найвідоміші благодійні фонди, в тому числі засновані поважними корпораціями й олігархами, не мають недотканого цільового капіталу (ендавменту), вважаючи, що гарантією життєздатності їхніх благодійних фондів є сила корпорації чи становища особи-засновника. Досвід показує, що становище і сила бувають змінними і не завжди у кращий бік, а це містить загрозу фонду, котрий може продовжувати вершити добрі справи без огляду на негоди».
Під час секції було представлено досвід Росії, Німеччини, США, й України. Приємно зазначити, що одним із найбільших ендавментів в Україні наділений благодійний фонд, призначений підтримувати розбудову й діяльність Українського католицького університету (м. Львів). Беззаперечно цікавий і водночас простий для реапікації є досвід творення ендавменту, що його має Фундація імені князів-благодійників Острозьких.
По завершенню секції відомий філософ, меценат, мільйонер Ігор Дідковський, який був активним учасником конференції, наголосив на важливості й компетентності висвітлення питань про ендавмент.
Учасники секції та доповідачі отримали у подарунок від Фундації Острозьких комплекти журналів «Вісник благодійництва» та радо прийняли пропозицію надіслати свої презентації та додаткові матеріали для публікації в названому журналі, котрий вийде друком і буде розісланий (уже в березні 2012 року) усім, хто робить пожертви на його підтримку.
Нагадуємо, що Ви можете отримати журнал, звернувшись до редакції за адресою : вул. Драгоманова, 11, м. Рівне, 33028 або зателефонувавши за номером: (0362) 22-1081, e-mail: pbofrv@gmail.com, Visnik.blagodiinitstva@gmail.com.