
Колекція винахідника електрогітари пішла з молотка за 5 млн доларів
Колекція музичних інструментів та особистих речей, що належали легендарному винахіднику електрогітари Лесу Полу, пішла з молотка на аукціоні в Беверлі-Хіллз за 5 млн доларів. Як повідомляють каліфорнійські ЗМІ, виручені кошти перекажуть на рахунок Фонду Леса Пола, який реалізує освітні проекти в музичній сфері і підтримує дослідників у галузі звуку.
Як зазначили в аукціонному домі "Джуліенс", де був проведений аукціон, на дводенному розпродажу було поставлено кілька цінових рекордів. Приміром, виготовлена в 1951 році електрогітара "Фендер Нокастер" була продана за 216 тис доларів, модель "Гібсон Лес Пол" 1982 року – за 180 тис доларів, а за випущену в 1940-ві "Епіфон Зефір", на якій Лес Пол грав під час своїх живих виступів, було заплачено 144 тис. доларів.
Серед інших цінних лотів із представленої колекції – раритетний студійний пульт, на якому творець найкультовішого музичного інструменту в історії ставив свої знамениті експерименти зі звуком / 106 тис доларів /, зошит з намальованими від руки схемами прообразу сучасної електрогітари / 40,6 тис доларів / та інші.
Торги були приурочені до дня народження Леса Пола, якому 9 червня виповнилося б 97 років. Лес Пол народився в одному з невеликих містечок в американському штаті Вісконсін 1915 року. Як не дивно, першим музичним інструментом, який він опанував, була не гітара, а губна гармоніка. Лише кілька років по тому молодий Лестер Вільям Полсфусс навчився грати на акустичній гітарі. Щоб грати на обох інструментах одночасно, він винайшов для губної гармошки спеціальне кріплення на шиї, яке пізніше, в 1960-і почав використовувати американський співак Боб Ділан, зробивши невід’ємним аксесуаром для всіх кантрі-виконавців у США і далеко за їх межами.
У 1930-і роки Лес Пол, який працював тоді на радіо, модифікував напівакустичну гітару, зробивши її звук голосніше і щільніше. Так була створена перша електрогітара. Однак на цьому список винаходів Леса Пола не закінчується: принцип багатодоріжкового звукозапису, без якої сьогодні не обходиться жодна професійна музична студія, розробив саме він. Лес Пол, який помер 2009-го у віці 94 років, є одним із небагатьох "мешканців" американського "Залу слави рок-н-ролу", якому в цьому музеї присвячена постійна експозиція, що нагадує про те, що своїм існуванням рок-музика зобов’язана саме цьому скромному вченому.