
14
Липень 2011
Ключові показники розвитку розвиток фондів громад на кінець 2008 року.
- У 51 країні працюють 1441 фондів громад, ще в 4 країнах існують активні ініціативи щодо їх запровадження; фонди громад почали діяльність або готуються до цього в 16 нових країнах
- Кількість фондів громад зросла на 21% за 3 роки; загальна кількість країн, де вони працюють, зросла на 9 країн
- Кількість фондів громад за межами США продовжує зростати, 46% від загальної кількості таких фондів тепер працюють за межами США, у 2005 та 2004 роках ця кількість дорівнювала відповідно 40% та 37,5%.
- Процентне співвідношення фондів у США та Канаді продовжує зменшуватися, тепер лише 33% фондів громад створюються у США, у 2005 та 2004 роках ця кількість дорівнювала відповідно 42 та 47,5%.
- Загальна кількість фондів громад за межами Канади, Великої Британії та США сягає 447, це зростання на 56% порівняно з 2005 р.
- За кількістю фондів громад Німеччина випередила Канаду та стала другою за кількістю фондів громад країною після США, зараз 28,5% усіх фондів за межами США працюють у Німеччині, за три роки їх кількість зросла на 126%.
- Ситуація у Великій Британії досягла стабільності з охопленням 95% території та населення
- Створення нових фондів відбувається особливо активно в південно-східній Європі та на Балканах, де зосереджуються зусилля організацій, які раніше працювали у західній Європі
- Крім південно-східної Європи та Балкан, активність зі створення нових фондів є помітною на Близькому Сході, у Центральній Азії, Південній Америці, Індії та Таїланді.
- Розуміння концепції фонду громади стає більш поширеним одночасно зі зростанням кількості фондів громади; проект Світового банку «Ініціатива із розвитку фондів громад» зробив значний внесок у популяризацію фондів громад та їхньої ролі у розвитку за ініціативою самої громади.
- Нова ініціатива «Всесвітній фонд для фондів громад» розпочата в 2006 р. для надання стратегічного фінансування новим фондам громад та програмам розвитку в усьому світі, особливо в країнах, що розвиваються.
- Зі зростанням кількості фондів громад в окремих країнах та завдяки обміну досвідом, як у середині країн, так через кордони, моделі фондів громади стають більш послідовними.
- Спостерігається все більше природного зростання – з низу до гори, коли ініціаторами стають самі громадяни, особливо в країнах Близького Сходу та Північної Америки, де не існує організацій для підтримки розвитку фондів громад.
- Академічні програми з дослідження філантропії та відповідних мереж починають мати помітний вплив на створення фондів громад.
- Завдяки збільшенню міжнародних зв’язків та обміну інформацією фонди громад не просто відіграють свою роль у всесвітньому громадянському суспільстві, а стають творцями такого всесвітнього громадянського суспільства.