
Кіно з присмаком літа: чим ваблять кінотеатри просто неба – BBC
Згадуючи про літні кінотеатри часів своєї юності, киянка Інесса Моторна із сумом додає, що сьогодні цією літньою традицією нехтують, і в містах, не кажучи вже про містечка та села, кінотеатри просто неба – рідкість.
Її думку поділяє і засновник та керівник одного з літніх кінотеатрів Києва LabGarage Артур Білозеров.
"Дуже дивно, що у такому великому місті як Київ, з великим культурним оточенням немає справжнього великого, класного літнього кінотеатру", – каже він.
За словами Білозерова, кінотеатри просто неба – нормальна практика у багатьох європейських містах. Але йдеться не лише про кіно, а й взагалі про нестачу якісних культурних подій, скаржиться він.
"Дуже дивує мене те, що у нашому місті не розвивається напрямок богеми чи андеграунду. Це нормальне явище у просунутому суспільстві. На Заході вирують культурні події, а в нас це дуже інфантильні псевдопафосні заходи. Дуже мало простих культурних подій", – каже ілозеров.
Саме ці чинники підштовхнули його до створення в рамках андеграундного культурного проекту LabGarage літнього кінотеатру, який, за словами ініціатора, виконує дещо більшу функцію, ніж просто кінопокази. Його заклад, передусім, покликаний створити гарну атмосферу та дати людям можливість комунікації, якої так бракує традиційним кінотеатрам.
Кінолюбителі вже встигли оцінити переваги показів стрічок просто неба. "Це можливість добре провести літній вечір, побачити новий фільм і переглянути старий, а якщо не цікаво, то поспілкуватися з друзями, краєчком ока спостерігаючи за сюжетом", – розповідає про свої враження від LabGarage киянка Олена Пашковська.
Кінотеатр Артура Білозерова – не комерційний проект. Подивитись фільми тут можна за символічний благодійний внесок, або ж взагалі безкоштовно. А взамін – отримати ціле море вражень, адже на додачу до кіно тут можна зіграти в бадмінтон, настільні ігри, скористатися бібліотекою чи відвідати майстер-класи.
Про "культпросвітницьку" мету згадує і співзасновник київського пляжного кінотеатру Кіно-міст Олександр Слободянюк.
Він розповів, що в їхньому закладі глядачам дають можливість подивитись "хороше, цікаве, якісне, розумне кіно". "Ми не показуємо попсові комедії", – додає Олександр.
Зазвичай у цьому закладі проводять ночі режисерів, або ж акторів. "За ніч показують чотири фільми. Люди відпочивають на свіжому повітрі, на пляжі, біля води. Частіше за все після першого фільму половина кінозалу засинає. І ми вже о п’ятій ранку ходимо та всіх будимо, а всі сплять на свіжому повітрі. Люди купують не білети в кіно, а здоровий сон", – сміється хлопець.
Олександр жаліється, що ходити в кінотеатри сьогодні стало дуже дорого та й показують крізь одне й те саме.
Він розповідає, що Кіно-міст, який працює з травня цього року, створювався саме з метою дати людям можливість, не витрачаючи багато грошей, комфортно проводити час на свіжому повітрі влітку. Окрім захопливого кіноперегляду на березі Дніпра, відвідувачам тут пропонують покататися на човні, покупатися в річці, принести із собою їжу та напої, загалом – все дуже демократично.
Слободянюк наголошує, що їхній кінотеатр теж не комерційний проектом. "Це відпочинок. Ми даруємо людям трошечки радості", – каже він.
Відвідувачі із вдячністю сприймають такі зусилля організаторів. "Приємно знати, що в епоху блокбастерів та суцільної комерціалізації в нас залишаються такі от осередки справжнього кіно "без домішок", де головне – сам фільм, а не поп-корн, який ти купуєш у буфеті", – переконаний киянин Павло М., поціновувач літніх кінопоказів.
На важливості самого кіно наголошує і Артур Білозеров. "Магія кіно фантастично працює. Людям треба показувати кіно, бо у світі його так багато, що й за все життя не передивитись", – каже він.
Детальніше: http://ua.korrespondent.net/bbc/1585699-kino-z-prismakom-lita-chim-vablyat-kinoteatri-prosto-neba-bbc