
Вчора в Центральній бібліотеці ім. Кропивницького відбулася презентація книги Дмитра Заковоротного «Це було недавно, це було давно …». Видання вийшло в рамках проекту «Миколаїв і миколаївці», партнерами якого є видавництво Ірини Гудим та Центр соціальних програм РУСАЛу.
Довоєнний Миколаїв, фронтові щоденники, короткі солдатські листи рідним. А далі – відновлення Миколаєва після війни і будівництво нового міста. Книга Дмитра Івановича Заковоротного немов запрошує кожного читача в подорож, завдовжки в ціле людське життя. Адже кожне слово в ній – правда, пережита самим автором і розказана для науки майбутнім поколінням.
Як каже автор, до написання книги він взявся після наполегливих прохань своїх онучок. Причому якщо спочатку це були окремі оповідання, то в результаті вийшла ціла книга спогадів.
Сьогодні Дмитро Заковоротний – автор більше 10 книг, присвячених історії Миколаєва. Кожна з них користується попитом і унікальна. Адже на сторінках своїх літературних творів він чи не першим розповів історію миколаївських храмів і став, можливо, єдиним автором, який настільки глибоко розкрив тему жінок на війні.
Ірина Гудим: «Завдяки багаторічному партнерству з компанією РУСАЛ і нашому спільному проекту миколаївці мають можливість бачити більше десятка якісної краєзнавчої та історичної літератури, а бібліотеки і школи поповнюють свої фонди».
Особливістю проекту «Миколаїв і миколаївці», пояснює директор ЦСП РУСАЛу Дмитро Мурашко, є те, що, використовуючи фінансовий зворотно-поступальний механізм, вдається щорічно видавати одну-дві книги. Рішення про те, яку саме книгу видавати, приймається спеціальною комісією, до складу якої входять відомі, професійні, авторитетні городяни, що представляють сфери культури, краєзнавства, літератури.
Книга Дмитра Заковоротного «Це було недавно, це було давно» вийшла тиражем в 500 екземплярів. Більшу частину з них подарують бібліотекам і школам Миколаївщини. А частина виручених коштів від продажу буде спрямована на видання наступної книги.