
Любов. хобі, благодійність
Мене звати Володимир, я фармацевт. Нещодавно зустрів свою любов. Мою другу половинку звуть Вікторія і вона дуже любить коней. Як і більшість молодих людей, ми хочемо зайнятися спільною справою і одночасно втілити в життя улюблене хобі. Наша мета принести людям трохи добра і здоров’я в їхнє життя. Наша ціль – іпотерапія та кінний спорт.
Кінь і здоров’я людини
З розвитком людства та індустріалізацією суспільства роль коня, як основного засобу пересування, виробництва і торгівлі, знизилася, але досі залишається важливою, оскільки інтерес до коней та кінного спорту зростає, оскільки саме цей вид спорту має всебічний вплив на людину, включаючи спорт, розваги, лікувальну їзду, а також реабілітацію людей з обмеженими можливостями. Якраз останньому пункту нам хочеться приділити особливу увагу. Спілкування з конем допомагає зняти стрес і тривогу. Існує також спеціальна лікувальна верхова їзда – іпотерапія, можливість займатися якою надасть наш центр, якщо ви допоможете своїми внесками у його відкритті.
Іпотерапія
Іпотерапія є одним із видів анімалотерапії, яка в якості основного лікувального впливу на людей використовує верхову їзду і спілкування з кіньми. Метою і завданнями іпотерапії є допомога людині в досягненні психологічної і рухової незалежності.
Іпотерапія, яку ще називають психосоматичною терапією, володіє дуже широкою областю лікувального застосування. У сферу її впливу входять такі захворювання, як ураження органів чуттів, порушення рухової функції, психічні захворювання, особливо такі, як аутизм, епілепсія, розумова відсталість, шизофренія, післяопераційна реабілітація, афазія і девіантна поведінка. Крім того, іпотерапія вельми ефективна у випадках розсіяного склерозу, атаксії, поліомієліту, втрати зору або слуху. Поведінка коней досить передбачувана, тому кінь з хорошою підготовкою дає вершникові почуття стабільності та впевненості. Таке відчуття є основою для зняття різних дитячих страхів, особливо у тих дітей, які страждають порушенням сприйняття картини світу.
Лікувальна дія верхової їзди полягає у виробленні людиною нових навичок, що дозволяють йому пристосуватися в навколишньому середовищі. Такий стан приблизно відповідає тому моменту в житті людини, коли вона навчалася сидіти, тримати голову, стояти, ходити. Подібна взаємодія з конем знімає у дитини прояв ніяковості пов’язаної з характером таких захворювань, як ДЦП або аутизм. У всіх рухів дитини з’являється адекватність і потрібність, що знімає страх від своєї недолугості і зменшує напругу м’язів.
Кінний клуб та інші плани
Разом з тим кінний спорт дуже впливає на людину, сприяє його фізичному та духовному розвитку і вдосконаленню, розвиває в ньому відвагу і чуйність, дарує захват відчуття могутньої живлющої сили. Тому, наступним напрямом, який ми б хотіли розвивати в нашому центрі – створення кінного клубу.
Одна з головних особливостей кінного спорту полягає в тому, що в ролі спортивної команди крім спортсмена виступає жива істота – кінь, і успіх спортсмена в рівній мірі залежить як від його власних здібностей, так і від здібностей коня. У кінний спорт входять всі види випробування коней, які представлені у видовищній, азартноій формі і переслідують досягнення або встановлення будь-якого результату, оцінюваного за певними правилами і критеріями. У кінному спорті виділяється кілька груп: класичні види кінного спорту, включені в програму Олімпійських ігор: виїздка або вища школа верхової їзди; подолання перешкод, або конкур і троєборство; національні кінні ігри, поширені у багатьох народів, особливо на Кавказі і Середній Азії; змагання на іподромі: скачки, рисисті перегони та перегони іноходців; скачки з перешкодами та ін.
Кінний спорт стає все більш цікавим та популярним для багатьох людей. Багато захоплюються їм більш професійно, а багато хто воліє просто їздити в своє задоволення на природі.
Їздою на конях захоплюється багато міських жителів, оскільки вона знімає стрес гамірного міського життя і заспокоює. Також їзда на коні підтягує фігуру, удосконалює поставу, зміцнює і оздоровлює весь організм. Також має особливе значення виховна роль кінного спорту для людей різного віку, але особливо для дітей дошкільного та шкільного віку.
У нашому місті (Кам’янець-Подільський) немає конюшні, де можна було б побути з кіньми або навчитися їздити верхи, а про кінний спорт не може бути й мови. Своє улюблене заняття можна перетворити на створення кінного клубу на базі оздоровчого центру, де основний дохід буде складатися із заробітку на кінному спорті та навчанні верховій їзді всіх бажаючих.
Прочитавши багато літератури, поговоривши з людьми які займаються цим видом діяльності ми одноголосно прийшли до висновку, що потрібно відкрити кінний клуб в межах міста або за 20-30 хв їзди від нього.
Головними послугами клубу на першому етапі розвитку будуть:
– заняття з іпотерапії (лікувальної верхової їзди), для дітей і військовослужбовців АТО – безкоштовно;
-навчання навичок верхової їзди; заняття кінним спортом;
-проведення змагань;
-прокат коней;
-кінні прогулянки по парку;
-утримання приватних коней.
З часом кількість послуг можна розширити, додати наступні пропозиції:
-організація свят;
-прокат карет.
До вторинних продуктів кінного клубу можна віднести такий вид послуг – як фото та відео зйомка. Це не є основною метою діяльності організації, але сприяє збільшенню доходів, підтримці основного продукту, зростанню іміджу, популярності та конкурентоспроможності підприємства. Фотографії з кіньми, відеозапису занять, змагань та шоу-програм, є вторинним, матеріальним продуктом.
Спасибі за увагу, сподіваємося на вашу допомогу! Збір коштів на реалізацію мрії відбувається на платформі Big Idea: https://biggggidea.com/project/ipoterapiya-yak-blagodijnij-vid-diyalnosti/
З повагою Володимир і Вікторія.
У разі виникнення запитань звертатися:
– https://www.facebook.com/profile.php?id=100006247631265
– https://www.facebook.com/vika.povzeniuk?pnref=lhc
– https://vk.com/viktoria_povzenyuk