
Молодіжний проект "Оздорови суспільство!" минулого року набув широкого резонансу серед свідомих молодих українців. Фонд братів Кличків спільно з Фондом Конрада Аденауера розпочали другу хвилю проекту з метою подальшого втілення яскравих молодіжних ідей у життя, які крок за кроком наближають нас до формування здорового українського суспільства. Ганна Старостенко, виконавчий директор благодійної організації "Фонд братів Кличків", поділилась своїми думками із читачами сайту "Освітній портал" стосовно проекту "Оздорови суспільство", а також діяльності Фонда братів Кличків.
– Пані Ганно, проект "Оздорови суспільство" триває вже другий рік поспіль. Розкажіть, як виникла ідея створити такий освітній проект для молодого покоління?
Подорожуючи світом, зустрічаючи безліч людей, усі ми особливо гостро бачимо проблеми українського суспільства: корупцію, яка пронизала усі сфери життя, правовий нігілізм, відсутність взаємоповаги та толерантного ставлення громадян поміж собою… Впевнені, що для того, аби змінити такий стан речей, потрібно виховати нове покоління українців, які знають, що таке здорове суспільство та людські цінності, які хочуть жити за європейськими стандартами та рухати нашу країну в майбутнє. І саме для таких молодих людей і створений наш проект "Оздорови суспільство!". З цим проектом ми звернулись, в першу чергу, до студентства, до активної та творчої молоді, аби з’ясувати, що саме вони розуміють під "здоровим суспільством", та наскільки вони готові своїми зусиллями втілювати у своїй громаді європейські чи інші високоякісні моделі суспільства.
– Яким чином проходив конкурс та відбір кращих проектів?
Для того, щоб виявити коло молодих лідерів, ми провели Конкурс есе, в якому взяли участь студенти з різних університетів України, з різних куточків нашої держави. В результаті ми отримали більше 200 ессе, серед яких обрали 50 найкращих робіт. І саме авторів цих нестандартних цікавих ідей – студентів віком до 25 років – ми запросили на Творчі студії. Потім серед них ми виділили 10 найкращих проектів, які разом з експертами були опрацьовані в конкретні бізнес-плани і фінансово підтримані нашим партнером – Фондом Конрада Аденауера. Минулого року перемогу здобула харків’янка Анна Корбут.
– Які з проектів Вам найбільш запам’ятались?
Власне, найбільш цікавим, на нашу думку, виявився задум Анни Корбут. Вона нам представила дуже цікавий проект нестандартної соціальної реклами "Do disturb". Тема роботи Анни не лише є нагальною – вона якнайкраще відповідає вимогам конкурсу. Задум дівчини розділили її однодумці, підтримали спонсори, проект став популярним у місті. Загалом, було багато цікавих ідей – це і "Студія пальчикового живопису" у Львові, і проект "Дитинство у спогадах" у Житомирі, і "Життя для мистецтва" у Харкові і багато інших проектів. Загалом, проект "Оздорови суспільство!" набув широкого резонансу серед молодих людей України і дозволив нам зібрати нестандартні оригінальні і цікаві ідеї, як створити здорові умови життя у своїх невеличких громадах. І тому ми вирішили продовжити конкурс і розпочали другу хвилю нашого проекту.
– Які нововведення очікують на учасників "Оздорови суспільство. Друга хвиля"?
На цей раз взяти учать в одному проекті можуть до трьох людей одночасно. Тому що ми розуміємо, що одному дуже важко бути "воїном у полі". Дуже важливо мати команду однодумців, яка б допомагала втілювати власну ідею у життя на місці. Наразі надходить багато заявок, і на прохання студентства ми вирішили продовжити конкурс до 30 вересня.
– Того року переможець конкурсу побував в Німеччині. А який приз буде на кону на цей раз?
По-перше, переможців очікує участь у Творчих студіях восени. На мою думку, це вже гарна мотивація брати участь у Конкурсі есе. По-друге, три переможця проектів отримають фінансову підтримку у розмірі 10000 грн. на втілення власної ідеї у реальність. Звичайно, що головного переможця буде очікувати цікавий приз від нас. Який саме – нехай поки що залишиться інтригою.
– Розкажіть про плани Вашого Фонду на майбутнє.
Планів багато. У серпні ми плануємо провести освітньо-оздоровчий табір "Літня школа успіху" для дітей, які позбавлені батьківської опіки та перебувають в інтернатах, а також для дітей з багатодітних сімей. Програма табору спрямована на поєднання активного відпочинку та навчання, розвиток ключових життєвих навичок дітей. 60 хлопчиків та дівчаток віком від 10 до 15 років будуть в ігровій формі навчатися як ставити цілі та знаходити оптимальні шляхи рішення, як проявляти інтерес, ініціативу, брати на себе відповідальність, організовувати роботу в команді, ефективно спілкуватися, правильно формулювати і презентувати свої думки, займати активну громадську позицію. Восени разом з компанією Панасонік ми вже вдруге будемо збирати найкращі екологічні ідеї від українських школярів. Автори найкращих ідей зможуть відвідати на осінніх канікулах Париж.
– Восени минулого року відбувся благодійний Гала-вечір. Чи плануються подібні заходи проводити кожного року?
На благодійному аукціоні минулого року ми зібрали більше мільйона доларів на підтримку дитячих спортивних шкіл по всій Україні у рамках проекту "Старт до успіху!", який покликаний відкрити для дітей з різних куточків України спорт як інструмент досягнення життєвого успіху. На сьогодні Фонд вже відремонтував дитячі спортивні школи, в Київ, м.Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.) та Горлівка (Донецька обл.). До кінця року будуть відкриті оновлені ДЮСШ у м.Сєверодонецьк (Луганська обл.), м.Хотин (Чернівецька обл.) та м.Севастополь. Ми плануємо кожного року проводити Гала-вечори, і кожного разу направляти зібрані кошти саме на спортивні та освітні проекти для дітей та молоді. Адже Фонд братів Кличків популяризує не лише здоровий спосіб життя, а й здоровий спосіб мислення. Тому поруч із спортивними проектами ми підтримуємо й освітні програми, а також молодіжні ініціативи, які формують у молоді здоровий погляд на життя та життєві цінності.