
Своїми міркуваннями щодо громадських організацій в Україні та їхнього фінансування в ефірі Радіо Свобода поділилися Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», і Вадим Колесніченко, народний депутат від Партії регіонів.
Вадим Колесніченко, заступник голови фракції Партії регіонів, ініціатор створення нового законодавства щодо фінансування неурядових організацій, зазначив: "Ми в державі починаємо наводити порядок в усіх напрямках, в тому числі і в питанні використання іноземних коштів на території нашої держави. Тому потрібно роз’яснити в першу чергу суспільству, в другу чергу тим, хто перебуває за межами нашої держави, на що ми згодні, щоб проводити фінансування, а з чим ми не можемо погодитися. Питання екстремізму, питання націоналізму, питання, які будуть розбурхувати суспільство і будуть ставити під загрозу існування державності, безумовно, ніхто не буде дозволяти".
Пан Колесніченко не назвав, хто буде входити до робочої групи з розробки законопроекту. "Я у цій групі як консультант юридично, а розробники там дещо інші будуть, тому що не на все вистачає досвіду і часу. Це робочий творчий колектив. Вони будуть оприлюднені після того, як буде готовий законопроект, щоб на людей не було чи тиску, чи впливу. Це робота юристів – вони мають працювати в тиші кабінету. Потім вони запропонують на обговорення ті роботи, які вони напрацювали".
Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" прокоментував питання наступним чином: "Пан Колесніченко підняв достатньо багато проблем, але все це якби так зібране в один не дуже проаналізований шматок якогось упередження. По-перше, ми не можемо погодитися, як каже пан Колесніченко, з тим, що фінансується з-за кордону, певні підривні організації. Хто такі «ми»? Що значить «ми не можемо погодитися»? Хто такі «ми», які хочуть «навести порядок» серед громадських організацій?"
Пан Бистрицький вважає, що громадські організації мають бути прозорими і підзвітними, в тому числі й у справі отримання та витрачання коштів.
"Цей процес від самого початку мусить включати в себе всіх тих, хто зацікавлений у цьому законодавстві. І тільки на цій основі збираються юристи і його оформлюють у юридичний спосіб і спосіб законопроекту ті думки, ті інтереси, які ці представники різних груп населення, громадян можуть сконденсувати".
Євген Бистрицький висловив думку, що даний законопроект повинен бути відставлений, а процес вироблення подібного документа має бути відкритим та прозорим. І треба орієнтуватися на існуючі європейські практики.