
Гуманітарна допомога в кризових ситуаціях: зареєстровано пакет законопроектів
У Верховній Раді України зареєстровано пакет законопроектів, які поліпшать отримання та надання гуманітарної допомоги в кризових ситуаціях. Це Проект Закону про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях (реєстраційний № 4360), а також проекти відповідних змін до Податкового та Митного кодексів ситуаціях (реєстраційні номери 4361, 4362).
Які проблеми розв’яжуть законопроекти?
Пакет законопроектів “Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях” має на меті врегулювати зокрема такі проблемні питання:
1) затримка при в’їзді персоналу міжнародних гуманітарних організацій на територію України, ввезенні гуманітарної допомоги, спричинена вимогами митного та імміграційного законодавства, яке не адаптоване до оперативного надання гуманітарної допомоги під час кризової ситуації;
2) обкладання гуманітарної допомоги податками та зборами;
3) тривала процедура отримання акредитації гуманітарної організації;
4) складна процедура отримання офіційного визнання професійної кваліфікації іноземних фахівців; та
5) відсутність механізмів взаємодії гуманітарних організацій та органів державної влади та місцевого самоврядування, які здійснюють владу на території існування кризової ситуації.
Дія Закону поширюватиметься, зокрема, на надання гуманітарної допомоги у зоні збройного конфлікту на Сході України.
Законодавче врегулювання гуманітарної допомоги в Україні: історія питання
Робота над законопроектами була розпочата ще влітку 2015 року за участі представників всіх центральних органів виконавчої влади, Управління з координації гуманітарних справ ООН в Україні, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Українського форуму благодійників та інших гуманітарних місій в Україні.
Під час роботи над законопроектом УФБ надавав свої пропозиції, які були враховані в законопроектах. Дякуємо Юрію Залуському, раднику з податкових питань Київського офісу компанії Baker & McKenzie за фахову експертну допомогу під час роботи над законопроектом.
Сподіваємося на швидке прийняття проектів у Верховній Раді та створення простих правил отримання та надання гуманітарної допомоги.
Фото Костянтина Скомороха
Читайте за темою:
Посібник "Основний гуманітарний стандарт з якості та підзвітності"