
15 журналістів національних і регіональних ЗМІ отримали відзнаку за активне і професійне висвітлення благодійної діяльності. Церемонія нагородження відбулася під час VIII Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ» у Києві 25 лютого 2016 р.
Відзнаки вручив Кшиштоф Становський, директор фонду «Солідарність»,
Польща, відомий громадський діяч і політик, колишній віце-міністр освіти і заступник держсекретаря МЗС Польщі, політв’язень комуністичної епохи.
«Голос благодійності» – відзнака для журналістів, які розповідають про діяльність волонтерів та благодійників, поширюють історії добрих справ, заохочують доброчинність, а також розслідують факти зловживань. Пам’ятні знаки ручної роботи і дипломи вперше вручалися минулого року. Відтоді відзнака стала щорічною. Упродовж лютого 2016 року благодійні та громадські організації, волонтери і всі небайдужі номінували працівників ЗМІ. Український форум благодійників, перевішивши достовірність інформації про номінантів, у консультаціях з медіа-експертами сформував перелік із 15 переможців з-поміж тих журналістів, за яких подали найбільше якісних заявок.
«Цей рік для «Голосу благодійності» особливий тим, що голоси подавали не лише за журналістів, які в кадрі, чи за авторів, чиїми іменами підписані публікації. Сектор благодійності дякував і випусковим редакторам, і координаторам зйомок, і генеральним продюсерам. Медіа роблять благодійність видимою – і це командна робота», – прокоментувала Леся Ярошенко, інформаційний менеджер Українського форуму благодійників.
ВІДЗНАКУ «ГОЛОС БЛАГОДІЙНОСТІ» 2016 РОКУ ОТРИМАЛИ:
1. Ірина Березовська, газета «Львівська пошта». Регулярно публікує репортажі й інтерв’ю про доброчинність.
2. Ірина Виртосу, головний редактор медіапорталу "Центр інформації про права людини». Системно висвітлює правозахисну діяльність благодійних і громадських організацій.
3. Ірина Гавришева, журналіст-волонтер, Запорізька область (посмертно). До останнього дня життя писала про діяльність благодійних організацій та історії дітей і дорослих зі складними захворюваннями. Її публікації збирали тисячі та десятки тисяч переглядів і врятували сотні життів. Після нарису Ірини "Втеча від смерті. Розповідь юної пацієнтки" в декілька разів зросла кількість пожертв для підопічних благодійного фонду "Щаслива дитина".
4. «Газета по-українськи». Цьогоріч номінували кількох журналістів газети: видання по кілька разів на тиждень публікує матеріали про благодійність. Тому відзнаку вручили всій редакції.
5. Олена Данилишин, редактор газети «Кіровоградська правда». Постійно висвітлює благодійні акції в регіоні.
6. Ірина Мелешко,ТРК «Львів», програма "Подаруй надію". Упродовж 2 років знімала сюжети про людей із рідкісним захворюванням, легеневою гіпертензією та про благодійність заради цих людей.
7. Оксана Мовчан, начальник відділу кореспонденської мережі СТБ. Координує зйомки сюжетів про благодійність у різних куточках України: від сценарного плану, організації коментарів – до виходу в ефір.
8. Таміла Нестерук, журналіст Житомирської обласної держтелерадіокомпанії. Багато років розповідає у своїх передачах та новинах про благодійницьку діяльність фондів, організацій Житомирської області. Показує живі історії людей, яким потрібна допомога.
9. Марічка Падалко, журналіст-волонтер, ведуча телеканалу 1+1. Зіркова учасниця благодійних марафонів. Як лідер громадської думки власним прикладом заохочує робити добрі справи просто і з усмішкою.
10. Анастасія Рінгіс, UA : Перший. Розповідає про волонтерів і тих професіоналів із холодним розумом та гарячим серцем, які творять майбутнє України.
11. Олена Розвадовська, «Дзеркало тижня». Олена покинула комфортне життя у Києві і оселилася разом із переселенцями на Донбасі. Щодня об’їжджає віддалені поселення, які постраждали від обстрілів. Пише про дітей, яким потрібна допомога, знаходить для них необхідне, як волонтер навчає їх «мінної безпеки».
12. Анатолій Савченко, редактор газети «Тростянецькі вісті» (Вінницька область). Розгорнув пункт збору благодійної допомоги військовим у редакції, здійснив десятки поїздок у зону АТО як волонтер, про що розповідав читачам у своїх публікаціях. Журналіст року-2015 за версією Національної спілки журналістів України.
13. Олена Сініцина, фрілансер, «Українська правда». Завдяки публікаціям Олени про захист прав пацієнтів, Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін у напрямку доступу батьків до дитячих реанімацій.
14. Анастасія Соболева, ТРК «Скіфія», Херсон. Соціальний телепроект Анастасії «Подаруй світло» уперше в регіоні об’єднав людей довкола проблеми сирітства. 200 дітей здобули сім’ї. Сотні людей дізналися про діяльність благодійних організацій і почали допомагати їм.
15. Станіслав Ясинський, журналіст телеканалу 1+1. Автор документального фільму про дітей війни на сході «Повернутись додому». Стрічка дала старт благодійному проекту «Ангели для дітей війни». Завдяки йому тисячі людей допомогли дітям повернутись у родину, до школи, відновити дім і документи, пройти лікування, знайти опікунів.