
Найбільший юнацький чемпіонат з вуличного футболу «Кубок Карітасу 2017» заснував новий тренд у спортивному середовищі України. Свідком цього стала виконувач обов’язків директора Українського форуму благодійників Поліна Нюхіна.
Третього червня у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський чемпіонат з вуличного футболу для молоді «Кубок Карітасу 2017». Спортивна подія об’єднала 120 юних футболістів віком 13-16 років з 11 міст України. Перемогу в запеклій боротьбі здобула команда з Бродів (Львівщина), друге та третє місце посіли команди Кремінної (Луганщина) та Києва відповідно.
Культура вуличного футболу та принцип «спорт для всіх» набуває популярності з-поміж української молоді – до змагань «Кубок Карітасу» цього року зголосилися вдвічі більше учасників, ніж минулоріч. Свої команди представили підлітки з Києва, Львова, Хмельницького, Коломиї, Дніпра, Запоріжжя, Кремінної (Луганська область), Бродів, Кам’янського а також Одеси та Фастова. Організатор – Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» за підтримки Міністерства молоді та спорту, а також Федерації футболу України.
Чемпіонат заснував новий тренд у спортивному середовищі України: спілкування між учасниками важливіше, ніж першість у турнірі. Гравці у кожній команді – і хлопці, і дівчата, різного віку та рівня підготовки. Вирішальні у кожному матчі – дотримання правил та взаємна повага, принцип чесної гри.
Учасники команд – підлітки, які відвідують соціальні центри Карітасу. Це здебільшого молодь у складних життєвих обставинах та з кризових родин, які отримують соціально-психологічну підтримку, щоб розвивати свої сильні сторони. Ці підлітки, хоч і мають дещо слабші початкові умови, але будують себе самі – щодня працюють над своїм характером та особистістю. Футбол для них – спосіб гуртуватись та взаємодіяти, ставити цілі та досягати їх.
“Спорт – універсальний інструмент, який об’єднує, вчить дисципліни і дає здоров’я, – ділиться враженнями від унікальної події в.о. директора Українського форуму благодійників Поліна Нюхіна. – Для Форуму дуже важливо гуртувати такі благодійні організації, як Карітас України. Це приклад для багатьох, приклад системної роботи, адже масштабному спортивному заходу передували тренування, спорядження, психологічна підготовка”.
На фото (справа наліво):
Поліна Нюхіна, в.о. директора Українського форуму благодійників,
Андрій Васькович, Голова Правління Українського форуму благодійників, президент Міжнародного благодійного фонду “Карітас України”,
Леся Басараб, фахівець із фандрейзингу МБФ “Карітас України”
Як готувалися до чемпіонату незвичайні футболісти
2-го червня, всі учасники відвідали НСК «Олімпійський», де на них чекали майстер-класи з вуличних видів спорту: катання на роликах та скейтбордах. Згодом підлітки відвідали інтерактивну екскурсію в Музеї братів Кличків, а ввечері переглянули мотиваційний фільм про Пеле – бразильського футболіста, якого визнали найкращим гравцем 20-го століття. В суботу, 3-го червня, весь день тривали матчі між командами, суддями яких були професіонали з Федерації футболу.
«Ми помітили, що цього року підлітки більш відкриті, охоче знайомляться, спілкуються, багато розповідають одне одному про тренування перед чемпіонатом. І при цьому вони поводяться зовсім не як конкуренти, а як однодумці, причетні до великої спільної справи», – зазначила Юлія Геруля, соціальна працівниця молодіжного соціального центру Карітасу у Львові.
«Культура вуличного футболу дуже близька за ідеєю до принципів нашої роботи з підлітками: це прийняття кожного таким, як він є, на рівних, це повага, вміння довіряти і взаємодіяти в команді. Ми бачимо, як наша молодь грає у футбол – і розуміємо, що це зовсім нове, толерантне і мудре покоління. Віримо, що нам вдасться допомогти їм розширювати горизонти і проводити чемпіонат надалі», – підсумовує Ірина Пухняк, організаторка «Кубку Карітасу 2017».
___________
Карітас України – впродовж більше 20 років надає матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу сотням тисяч потребуючих людей, незалежно від віросповідання, соціального становища, етнічного походження, статі чи віку. Глибокі моральні і духовні принципи гідності, справедливості та солідарності лежать в основі діяльності Карітасу. Сьогодні майже 1 000 працівників та волонтерів працюють на базі понад 20 регіональних організацій у 16 областях України. З початку гуманітарної кризи в Україні різного роду підтримку отримали більш ніж 380 000 осіб.