
Першим пунктом всеукраїнської мандрівки «Благодійності в об’єктиві» стало місто Ірпінь на Київщині. Фотовиставка гостювала в історико-краєзнавчому музеї з 11 до 20 квітня 2017 р. на запрошення фонду «Надійні вітрила» та ірпінського міського голови Володимира Карплюка. На тлі фотовиставки відбулося 3 благодійні заходи, завдяки яким допомогу отримають люди у складних життєвих обставинах.
Благодійні майстер-класи "Як сфотографувати дитину" і "Фотографія як стиль життя", а також показ фільму про ірпінського фотографа і дослідника Миколу Кузьменка відбувалися в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї. Благодійні внески за участь у заходах спрямовувалися на програму hеlp.ua регіонального партнера фотовиставки фонду «Надійні вітрила». Кошти за цією програмою збираються на адресну допомогу людям, які потрапили у складні життєві обставини (потребують лікування чи реабілітації).
Володимир Карплюк, Ірпінський міський голова:
«Благодійність в об’єктиві» – надзвичайна виставка. 40 світлин, що дивним чином торкаються потаємних глибин душі, нагадують нам для чого і для кого потрібна благодійність. Їх обрали із понад 500 фотографій, що надійшли з усіх регіонів країни на VII Всеукраїнський фотоконкурс, організований Українським форумом благодійників. Регіональним партнером пересувної фотовиставки виступив Міжнародний благодійний фонд «Надійні вітрила», який вже став відомим в нашому місті такими проектами, як «Ірпінь – сонячне місто» та «help.ua» – це адресна допомога нужденним, творчий розвиток дітей та молоді, практичні майсер-класи для дітей-переселенців та дітей АТО та багато іншого. Саме з Ірпеня фотовиставка починає свою мандрівку Україною. Символічно, адже для нашого міста благодійність є не просто модним словом. Ірпінь знають за діяльністю благодійного «Фонду громади Приірпіння», що відомий підтримкою сімей загиблих Героїв Небесної Сотні. Тут активно працює благодійна організація «Фундація добрих справ», яка є надійною опорою для сімей вимушених переселенців у регіоні. Ірпінь ні на день не припиняє підтримувати цивільне населення та українських воїнів у зоні антитерористичної операції. До речі, знаково й те, що після Ірпеня фотовиставка «Благодійність в об’єктиві» поїде і у міста Луганщини. Такі проекти об’єднують Україну добром».
Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею:
"На низці світлин ми бачимо не по-дитячому серйозні обличчя дітей, які пережили те, чого не зазнала більшість дорослих протягом усього свого життя. Діти жили або зараз живуть на війні. Вони бачили, як вибухи руйнують їхні домівки. А дехто пережив смерть рідних. 10-річного Данила Сисоєва із Красногорівки на Донеччині під час обстрілу 18 лютого 2015 року вибуховую хвилею викинуло із 5 поверху. Якимось дивом хлопчик залишився живим. Данилові видалили уламки черепа. Потім провели пластику черепа. Дитина вже почала бігати, але права сторона залишається малорухливою. Проте, лікарі впевнені, що хлопчик повернеться до повноцінного життя. На деяких фото ми бачимо ігри дітей. Та це проводиться психологічна реабілітація для дітей із зони АТО. Виставка звертає увагу на немічних, старих і самотніх людей. Старець Зосима створив притулок для таких людей у Свято-Успенському, Миколо-Василівському монастирі за 30 кілометрів від лінії фронту. На фото усміхнених старих – вислів Ольги Аросєвої: "Не журіться тим, що старієте: багатьом було в цьому відмовлено, бо життя дається всім, а старість – обраним!"