
Фонд Єльцина не дасть грошей на установку в Талліні пам’ятного знака
Група громадських діячів та підприємців Естонії, які пропонують увічнити пам’ять першого президента Росії Бориса Єльцина (1931-2007) у вигляді пам’ятного знаку в Талліні, домовилася з Фондом Єльцина про те, що меморіальний знак буде створений без фінансової участі фонду, повідомив у четвер виданню Postimees голова групи Мееліс Кубітс.
За його словами, увічнення пам’яті Єльцина є ініціативою громадян Естонії, і фінансування здійснюється за рахунок їхніх же пожертвувань.
"Фонд Єльцина співпрацює з нами і надає підтримку нашому почину, але за обопільною згодою ця підтримка залишиться моральною. Оскільки нашою метою є встановлення символічного пам’ятного знака – барельєфа з меморіальною дошкою, бюста чи маленького пам’ятника, то бюджет навряд чи буде колосальним", – сказав Кубітс.
Кубітс вважає, що при оцінці діяльності Єльцина щодо Естонії слід виходити з того, що він зробив для балтійської республіки. "Зроблено було чимало – він ризикував не тільки своєю кар’єрою, а й життям. Інші мотиви та вчинки Єльцина на посту глави держави жодним чином не зменшують значення його внеску в безкровне відновлення незалежності Естонії в 1991 році", – заявив Кубітс.
Для встановлення пам’ятного знака було засновано об’єднання "Ініціатива пам’яті" і відкрито банківський рахунок для збору пожертвувань. Пошуком відповідного і гідного місця розміщення меморіального знаку займеться робоча група, а для його установки буде проведено відкритий конкурс із залученням державних установ Естонії, таллінській мерії, представників Спілки архітекторів Естонії та Спілки художників Естонії.
У січні 1991 року Борис Єльцин здійснив візит до Таллінна, в ході якого були підписані угоди з Естонією, Латвією і Литвою. У даних документах Росія (тоді ще республіка в складі СРСР) визнала всі три республіки Прибалтики (суверенітет яких ще не був визнаний ніким у світі), незалежними державами.
Николай Адашкевич, РИА "Новости"