
Фонд "Російський світ" відкриває в одному з провідних освітніх центрів Великобританії і Європи – Оксфордському університеті, свою програму, щоб допомогти студентами та викладачам краще пізнати Росію і її культуру. Про це повідомила кореспондентові ИТАР-ТАСС адміністратор програми Ніна Кругликова.
Програма "Російський світ" діє за фінансової підтримки однойменного російського фонду, що займається популяризацією російської мови та культури за кордоном, і під егідою Коледжу святого Антонія Оксфордського університету, який є провідним центром російських досліджень у Великобританії. В офісі фонду в приміщенні коледжу є бібліотека російських книг, відеотека радянських і російських фільмів і підшивки сучасних російських періодичних видань. Співробітники фонду організують семінари та конференції, присвячені різним сторонам російської культури і життя сучасного російського суспільства.
Директор фонду – науковий співробітник Оксфордського університету, фахівець із російської літератури, перекладач Достоєвського і сучасних російських письменників Олівер Реді. Він також є редактором рубрики славістики престижного літературного тижневика "Таймс літераре сапплмент" / "Times Literary Supplement".
Програма працює в пілотному режимі з жовтня минулого року, 24 лютого відбулась офіційна церемонія її інавгурації. У ній візьмуть участь посол Росії у Великобританії Олександр Яковенко, директор європейських програм Фонду "Російський світ" заступник директора Інституту Європи РАН Олексій Громико, віце-канцлер Оксфордського університету Ендрю Хамилтон, заступник Лорда-мера Оксфорда Алан Армітідж, глава кафедри російської мови і літератури Оксфордського університету професор Андрій Зорін, професор Габріель Городецький з оксфордського Коледжу Всіх святих.
"Заходи, які проводить наша програма, орієнтовані насамперед на студентів, аспірантів та викладачів, але також на жителів Оксфорда, не пов’язаних з університетом, – розповів у бесіді з кор. ИТАР-ТАСС директор програми Олівер Реді. – У нас у місті проживає багато росіян, у нас також дуже багато людей, які академічно не займаються російською культурою, але цікавляться нею. Ми вже провели кілька семінарів, присвячених російській культурі, поезії, архітектурі в новій Росії, російської арт-бізнесу. Зазвичай на кожен захід до нас приходить людина по 40-50, що досить багато для Оксфорда".
"Ми працюємо в Коледжі святого Антонія, який традиційно є центром дослідження радянської та російської історії та політики. Ми співпрацюємо з іншими програмами та професорами, які займаються російської тематикою, – зазначила Ніна Кругликова. – Напрям нашої діяльності – просування російської культури і мови серед студентської і професорсько-викладацької аудиторії. Її відмінність від інших програм, що існують в університеті, – те, що ми орієнтуємося також на російську діаспору, яка живе в Оксфорді".
"У вересні у нас планується велика конференція, присвячена сучасній російській літературі. Такий великої конференції на дану тему в Англії поки не проводилося. На неї ми плануємо запросити літераторів і критиків з Росії, Англії та інших країн", – уклала Кругликова.
Алан Бадов, ИТАР-ТАСС