
60 експертів та 300 учасників із 6 країн для вироблення стратегії розвитку сектору філантропії та благодійності в Україні зібрала Конференція «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ».
Щорічна міжнародна конференція Українського форуму благодійників проводиться вже увосьме, і щороку тема конференції відображає найактуальніші явища в розвитку сектору благодійності та у суспільстві. Такий тренд зараз – це вихід за рамки адресної благодійності, яка стала актуальною після Майдану і під час війни, та формування екосистеми філантропії, що спрямована на планування та здійснення змін, посилення спроможності спільнот, створення соціальних інновацій.
Міжнародний досвід із розробки філантропічних стратегій та використання теорії змін на конференеції представила експерт із Великобританії Фенелла Роуз. Досвідом створення мережі фондів громад у Румунії, які зараз є рушійною силою впровадження соціальних змін у своїх регіонах, поділилась Аліна Порумб, директор програм стратегічної філантропії Асоціації взаємодії громад (ARC). Торік вона отримала престижну Премію пам’яті Ольги Алексєєвої за те, що побудувала систему фондів громад у Румунії.
На конференції також вистув пан Госсе Босма з Нідерландів, директор об’єднання асоціацій благодійних організацій цієї країни. Він представив унікальний досвід Нідерландів: у 2009 році уряд країни уклав угоду з філантропічним сектором, за якою благодійні організації взяли на себе вирішення певних суспільних проблем і отримали законодавчі та податкові пільги. До того ж, нідердандський сектор благодійності відзначається високим рівнем прозорості та саморегуляцією.
Учасники та експерти конференції визначили найактуальніші тренди у благодійності в Україні – поширення соціального підприємництва як сталої форми філантропії, створення ціннісних партнерств між бізнесом та благодійниками, застовування практик стратегічного менеджементу, вимірювання та планування при втіленні проектів.
«Конференція «Стратегічна філантропія: мистецтво змінювати світ» стане поштовхом для переходу на новий рівень благодійних організацій, фондів та ініціатив. Досвід останніх двох років засвідчив, що саме сектор благодійності гуртує і якісно змінює Україну», – сказала Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.