
На проммайданчику Миколаївського глиноземного заводу компанії РУСАЛ в рамках корпоративної програми «Формула майбутнього» пройшов день самоврядування.
Упродовж одного робочого дня 30 співробітників проммайданчика МГЗ виконували функції діючих керівників підприємств на всіх щаблях управління виробництвом – від начальника зміни, дільниці, бізнес-одиниці і підрозділу до директорів за напрямками – з виробництва, забезпечення виробництва, з персоналу. За справу взялися не тільки керівники відділів і груп, інженери та бригадири, а й робітники, серед яких – чотири апаратника-гідрометалурга, два лаборанта хімічного аналізу, регулювальник хвостового господарства та слюсар-ремонтник.
Відбір дублерів проводився не з числа учасників затвердженого кадрового резерву, з активу молодіжної ради проммайданчика, а також співробітників, які навчаються за освітньою програмою «Школа успіху».
Учасники дня самоврядування, виконуючи завдання керівників, зуміли продемонструвати менеджменту обґрунтованість своїх високих професійних амбіцій, працездатність і цілеспрямованість, уміння залишатися надійною опорою, вставши в потрібну хвилину до штурвала підприємства та окремих його виробничих ланок. Найскладніше для наставника – побачити в своєму підопічному вже не молодого фахівця, новачка, а майбутнього керівника. Резервісти у своїх нових «посадах» показали високий рівень професіоналізму, демонструючи кращі ділові якості, відповідальність за прийняті рішення, на рівних з керівниками брали участь в обговоренні та прийнятті виробничих і управлінських рішень. Це – головний крок від колишнього учня до майбутнього менеджера.
– Дублери протягом дня залишалися в полі зору і під контролем керівників, які пізніше оцінили їх роботу, провели оцінку ефективності прийнятих рішень, дали слушні поради. Молодь показала себе з найкращої сторони, – розповідає директор з персоналу МГЗ Тамара Демяненко. – Багато хто з них, навіть в умовах браку управлінського досвіду та дефіциту часу, об’єктивно оцінювали робочі ситуації, висували продуктивні пропозиції, проявляли послідовність і наполегливість у прийнятті рішень. Підводячи підсумки дня самоврядування, можна з упевненістю сказати, що багато хто з «двійників» надалі стануть гідними наступниками сьогоднішніх керівників. Ми обговоримо участь кожного дублера в дні самоврядування, молодь отримає зворотний зв’язок від наставників та рекомендації, на що варто звернути увагу в професійній та управлінській підготовці. Потім це буде враховано при розробці індивідуальних планів розвитку резервістів.
– Цілий день в якості дублера я опановував коло обов’язків директора з виробництва МГЗ. Заглиблювався в усе – чи йшла мова про участь в оперативній нараді, прийнятті рішень, постановці завдань, забезпечення контролю за виробничим процесом, – каже начальник виробничо-диспетчерської групи Євген Зайцев. – Головне, що необхідно знати директору з виробництва до тонкощів – це виробництво, технологію і психологію людей. Теорії, отриманої при навчанні, – вважає Євген, – недостатньо. Найбільш цінний той практичний досвід, який вдалося отримати сьогодні безпосередньо на робочому місці: досвід взаємодії з різними структурами, вирішення виробничих завдань і проблемних питань, планування дня.
– Такий досвід не отримаєш з книг, і навіть одноденне перебування в ролі директора з персоналу розкриває очі на багато нюансів управлінської роботи, – ділиться враженнями інженер з організації та нормування праці СЦ «Металург» Дмитро Меньшиков. – Однозначно скажу: бути керівником непросто не через багатоплановості завдань, а тому що в твоїх руках не тільки правильне ведення виробничої діяльності, а й морально-психологічний клімат в колективі і, значить, доля кожного підлеглого.
День самоврядування, що пройшов на підприємствах проммайданчика МГЗ – не просто «гра в директорів». Не кожен роботодавець готовий надати своїм молодим співробітникам можливість спробувати на собі роль управлінців. Керівництво підприємства, усвідомлюючи, що головний ресурс заводу – компетентний, ефективний і лояльний персонал, робить ставку на молодь. Саме її ентузіазм, активна життєва позиція, професіоналізм, готовність і бажання йти в ногу з часом, націленість на результат забезпечують у підсумку конкурентну перевагу Компанії.
Адміністрування молодіжної програми «Формула майбутнього» здійснює Фонд «Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні».