
Другий Національний День корпоративного волонтерства – приєднуйтесь вже сьогодні!
6 липня Центр «Розвиток КСВ» за підтримки проекту UNITER, що реалізується PACT за фінансової допомоги USAID, провів круглий стіл «Корпоративне волонтерство як інструмент підтримки компаніями громадських організацій» з метою налагодити співпрацю між компаніями та громадськими організаціями.
Учасниками круглого столу стали представники компаній (МЕТРО, Life:), Ернст енд Янг, Амріта, Артеріум та ін.), громадських організацій ("Енергія миру" (Харків), "Сяйво веселки» (Дніпропетровськ), "Громадські ініціативи" (Житомир) та ін.) й міжнародних організацій (фонди «Відродження» та «Східна Європа») та Інтернет-порталів. Найбільш дискусійною частиною круглого столу стало обговорення проблеми мотивації компаній, співробітників компаній та громадських організацій до участі у корпоративному волонтерстві, поєднання можливостей компаній та потреб громадських організацій, у тому числі на прикладі першого Дня корпоративного волонтерства, що відбувся 18 травня цього року.
Результат Першого дня корпоративного волонтерства: залучені 6 регіонів, 14 компаній, 200 волонтерів, грошовий еквівалент допомоги склав – 54 000 гривень для близько 1500 отримувачів допомоги. Учасники одностайно підтримали важливість проведення наступного Національного Дня корпоративного волонтерства восени цього року.
Для ефективного Національного Дня корпоративного волонтерства восени цього року було запропоновано:
1. Внести зміни до законодавства України, оскільки відповідно до нього волонтерами визнаються лише волонтери ЄВРО 2012, що значно ускладнює роботу в даному напрямку.
2. Розпочати підготовку до Дня вже зараз, щоб було достатньо часу.
3. Заохотити громадські організації формулювати свої запити до бізнесу чітко.
4. Організувати круглі столи в регіонах в форматі B2B, в рамках яких компанії, які вже відчули переваги від корпоративного волонтерства, презентували б свій досвід місцевим компаніям.
5. Зосередитись на Дні корпоративного волонтерства, замість Тижня або Місяця, оскільки День має мобілізаційний ефект.
6. Розробити систему заохочень для компаній, які впроваджують корпоративне волонтерство.
7. Розповсюдити практики корпоративного волонтерства всередині великих компаній для їх впровадження не лише в Києві, а й в інших регіонах України.
8. Залучити міжнародні організації, фонди, ЗМІ до Дня корпоративного волонтерства як безпосередніх учасників. Міжнародний Фонд «Відродження» і Фонд «Східна Європа» вже готові розповсюдити інформацію про День корпоративного волонтерства серед своїх партнерів, а це – більше 1000 громадських організацій.
Учасники висловили надію, що запропоновані заходи допоможуть підвищити ефективність Дня корпоративного волонтерства і залучити більше організацій, через усунення таких проблем, як:
– нерозуміння, яку саме допомогу може надати бізнес громадським організаціям.
– «Ілюзії» громадських організацій щодо бізнесу: легка можливість виділити час та ресурси, «зобов’язаність» бізнесу всім допомагати.
– Слабке розуміння бізнесом суті корпоративного волонтерства.
– Важкість залучення бізнесу до співпраці, особливо на регіональному рівні і, у тому числі, місцевих філіалів великих компаній з розвинутими практиками корпоративного волонтерства.
Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ», відмітила: «На жаль, в Україні про корпоративне волонтерство ще не так багато знають і не розуміють цілком його сутність та переваги. Національний День корпоративного волонтерства покликаний максимально поширити цю практику на всі регіони України. Ми його розглядаємо як своєрідний поштовх, мобілізуючий фактор для створення довготривалих партнерств. І, зважаючи на відгуки щодо абсолютної необхідності подальшого його проведення, цей поштовх вкрай потрібен як бізнесу, так і громадському сектору. Та головне, ми побачили під час сьогоднішнього круглого столу бажання двох сторін обговорювати складні питання та знаходити спільну мову для ефективної співпраці, що вселяє надію на успіх корпоративного волонтерства в Україні».