
Днем народження СМС-благодійності в Україні може стати 6 жовтня
6 жовтня 2016 р. (четвер) Верховна Рада планує розглянути у другому читанні проекти законів, які дозволять впровадити в Україні швидкий та простий механізм здійснення благодійних пожертв – СМС-благодійність.
Це законопроекти № 2297 та № 3467, які запровадять у законодавство поняття "благодійне телекомунікаційне повідомлення" і звільнять голосові та СМС-пожертви від оподаткування (20% – ПДВ та 7,5% – збір до Пенсійного фонду). Це дозволить перераховувати на благодійність усю суму коштів, зібрану за допомогою благодійних повідомлень і дзвінків.
5 «за» СМС-благодійність
На відміну від благодійного переказу коштів через Інтернет або за допомогою інших технологічних засобів, благодійне повідомлення або дзвінок є швидким, простим і безпечним способом перерахування коштів на благодійність.
Зручність збору пожертв за допомогою СМС-благодійництва була доведена, коли громадяни України, за допомогою дзвінків на єдиний мобільний номер «565» на підтримку Української армії перерахували 38 млн. гривень. Але в умовах чинного законодавства подібні збори є винятком, оскільки номер "565" звільнений від оподаткування листами Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.
SMS-благодійність дозволить швидко та ефективно вирішувати нагальні соціальні потреби громадян. Наприклад, зібрати кошти на оплату дороговартісної операції онкохворої дитини або придбати обладнання силами громади, щоб лікувати мільйони українців. SMS-благодійність запобігатиме шахрайству у благодійній сфері. Вона прийде на зміну готівковим пожертвам, адже можливість доступу до SMS-благодійності матимуть лише прозорі та підзвітні благодійні організації.
СМС-благодійність – точка порозуміння парламенту, уряду, комерційного і неприбуткового секторів
Законопроекти №2297 та №3467 – це спільний консолідований пакет законопроектів, який пройшов широке обговорення та підтриманий Комітетом з питань культури і духовності, Комітетом з питань податкової та митної політики Верховної Ради України та Міністерством фінансів України. Навколо цієї законодавчої ініціативи об’єднано широке коло народних депутатів, які представляють в Українському Парламенті Фракцію Партії "Блок Петра Порошенка", Фракцію Політичної партії "Народний фронт", Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", Фракція Політичної партії "Об’єднання "Самопоміч".
Проекти були розроблені за участі благодійних організацій, експертів міжнародних юридичних організацій та представників мобільних операторів. За підтримки та сприяння народних депутатів проекти були зареєстровані ще у березні 2015 року, робота над ними розпочалася у березні 2013 року за ініціативи Українського форуму благодійників, Української біржі благодійності та партнерів із благодійного сектору.
Доля СМС-благодійності залежить від політичної волі
СМС-благодійність ходить по парламентських кабінетах уже півтора року. Побутує думка, що соціальні питання у народних депутатів завжди не на часі і розглядаються за залишковим принципом. На противагу маємо приклад: законопроекти, пов’язані з доброчинністю, можуть ухвалюватися блискавично – коли на те є політична воля. Так, на ухвалення законопроекту, який дозволяє організаціям громадянського суспільства здійснювати програми наставництва над сиротами (ініційований Петром Порошенком) пішло всього 3 місяці, з яких півтора місяці парламент був на канікулах.
Закликаємо народних депутатів сказати "Так" СМС-благодійництву в Україні та проголосувати "За" проекти 2297 і 3467!