
Карпатський регіон утворюють прикордонні та переважно сільські області п’яти країн, які займають площу 145 153 м2, і де проживає приблизно 15 мільйонів жителів. Цю територію характеризують як неблагополучну та бідну, багато експертів їй присуджують величезний та поки що потенціал розвитку. Карпатський фонд впродовж тривалого періоду систематично сприяє інтегрованому розвитку цього регіону шляхом впровадження цільових програм розвитку, запропонованих місцевими громадами.
Карпатський фонд – це унікальна регіональна некомерційна організація, яка виникла з метою підтримки інтегрованого розвитку Карпатського єврорегіону.
Карпатський фонд був заснований в 1994 році «Інститутом Схід-Захід» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Метою проекту було створити унікальний міжнародний фонд в Карпатському єврорегіоні, який би допомагав розвивати цю територію. Імпульсом до створення Карпатського фонду було переконання, що підтримка демократичних принципів, економічного розвитку, міжнародного та міжетнічного співробітництва на місцевому та регіональному рівнях є закладом стабільної та демократичної Європи.
Щодо визначення його географічного впливу, свою увагу Карпатський фонд спрямовує на неблагополучні сільські та прикордонні райони п’яти країн: Словаччини, Польщі, Угорщини, України та Румунії. Цільовий регіон утворюють переважно бідніші сільські та гірські громади, де мешкають проблемні та більше уваги та допомоги.
Карпатський фонд Словаччина спільними зусиллями із Карпатським фондом Україна ініціювали дворічний проект "Дійсно разом – мобілізація міжсекторного співробітництва та передача досвіду Словаччини для підтримки розвитку сільських громад України" (2013–2015). Метою проекту є впровадження підходу цілісного розвитку Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Черкаської областей.
У результаті проекту вісім громад отримали загалом фінансування у 12 500 євро для мобілізації місцевого потенціалу та прямого залучення у процес планування, підготовки та виконання проектних заходів.
За результатами співпраці підготовлене видання зі збіркою кращих прикладів та досвіду словацьких та українських громад. Воно також має стати мотиваційним інструментом для активістів із сільського розвитку.