
Держдума може ввести податкові пільги для меценатів – законопроект
Рамковий законопроект про меценатство внесла до Державної думи РФ група депутатів "Єдиної Росії" на чолі з видатними діячами культури Марією Максаковою-Ігенбергс, Станіславом Говорухіним і Йосипом Кобзоном.
Як передає кореспондент ІА REGNUM 1 листопада, законопроект "Про меценатську діяльність" спрямований на підтримку меценатської діяльності як особливого виду благодійної діяльності, визначає сторони, що беруть участь, встановлює порядок надання меценатської допомоги, регулює відносини між меценатами, одержувачами меценатської підтримки і державою.
Одержувачами меценатської підтримки є винятково державні та муніципальні установи культури. Це положення, на думку авторів, дозволить уникнути зловживань з боку фізичних та юридичних осіб – меценатів у зв’язку із здійсненням меценатської діяльності.
У якості підтримки меценатської діяльності пропонується встановити і присуджувати почесні звання і державні нагороди, а також увічнювати імена меценатів на об’єктах меценатської діяльності.
Депутати також підготували поправки, зокрема, до Податкового кодексу РФ, які стимулюють залучення до меценатської діяльності громадян і юридичних осіб. Так, пропонується не стягувати податки з витрат на меценатську підтримку в розмірі, що не перевищує 2,5% від оподатковуваного прибутку за встановлений податковий період, звільнити державні та муніципальні установи у сфері культури від сплати податку на майно щодо майна, переданого в якості меценатської підтримки.
Мета законопроекту – створення сприятливих умов для відродження і розвитку меценатської діяльності в Російській Федерації, залучення приватних інвесторів для збереження культурних цінностей країни, підкреслюють законопроекти.
Меценатство – одна з давніх руських традицій, яка відображає багатий духовний потенціал російського суспільства. Меценати XVIII-ХХ століття Строганови, Морозови, Мамонтові, Щукіни, Третьякови та інші збагатили Росію, створюючи театри і бібліотеки, музеї і картинні галереї, збираючи і передаючи в державне володіння унікальні колекції, підтримуючи вчених, художників і літераторів. Депутати зазначають, що прийнятий у 1995 році закон "Про благодійну діяльність та благодійні організації" встановлює основи правового регулювання, по суті, тільки благодійних організацій (фондів).