
«Закладам мистецтва і культури Великобританії слід найближчим часом переглянути сценарії побудови кращого майбутнього. Цифрова філантропія пропонує найширший спектр можливостей для залучення донорів», – заявляє керівник британської компанії Panlogic Вілльям Мейковер (William Makower).
Агентство цифрових комунікацій Panlogic підготувало доповідь «Сьогодні ми всі благодійники» (We’re all philanthropists now), яка пропонує революційні шляхи залучення коштів у сферу мистецтва і культури Великобританії за допомогою соціальних мереж і мобільних технологій.
Цілком можливо, що це один із небагатьох варіантів порятунку, оскільки благодійна підтримка мистецтва з боку приватних осіб в 2009/10 році знизилися на 4%, а обсяг пожертвувань бізнесу – на всі 11%. Зате число власників мобільних телефонів у період з 1999 по 2010 рр. збільшилася з 26% до 89%. Грунтуючись на цих даних, експерти передрікають настання ери цифрових технологій, яка (за наявності національної платформи для мобільних пожертвувань) відкриє простір для «колективного фінансування» (crowd funding) і залучення до сфери мистецтва волонтерів та консультантів на умовах pro bono.
Автори звіту вважають, що вже сьогодні організаціям варто приступити до розширення аудиторії потенційних донорів, формуючи «групи підтримки» на Twitter і у Facebook. Секретар міністерства культури Великої Британії Джеремі Хант (Jeremy Hunt) повністю поділяє ці ідеї: «Застосування цифрових технологій є одним із 10 пунктів нашого плану розвитку благодійної практики. Доповідь агентства Panlogic цінна тим, що допомагає зрозуміти, як організації сфери мистецтва та культури можуть розвивати альтернативні, стійкі та інноваційні канали залучення пожертвувань від більш широкої аудиторії донорів».
За інформацією PhilanthropyUK