
Оперативно відреагувала прес-служба облдержадміністрації на повідомлення сайту bnbnews.com.ua про те, що голова ОДА М.Папієв, на відміну від своїх заступників, не переказав вихованцям одного з інтернатів області належну йому щорічну матеріальну допомогу. Нам повідомили, що "голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв відмовився від належної йому щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення».
З розумінням сприйнявши цей жест губернатора, журналісти сайту bnbnews.com.ua в той же час з’ясують для читачів, куди ж повернуться чи потраплять зазначені кошти і чи справді така відмова є суспільно корисною. Так само ми візьмемо на контроль рух благодійних коштів, які були спрямовані на адресу Магальського дитячого будинку-інтернату Новоселицького району – це 12,8 тис. гривень від заступників голови Чернівецької облдержадміністрації. Бо ходять чутки, що іноді високопосадовці люблять робити подарунки за рахунок… самих обдаровуваних. Таке розповідають, наприклад, про недавні благодійні заходи на території одного зі спортивно-розважальних центрів краю. Там господарям був нібито подарований кінь для катання юних відвідувачів клубу. «Подарунок», кажуть, і так належав господарям клубу, і був символічно виведений із стайні, і так само символічно туди повернутий…
Втім, чутки – на те й чутки, аби їх офіційно спростовували. Але чи не краще не давати приводу для їх поширення? Адже ще один приклад благодійності голови ОДА знову викликає більше запитань, ніж щирого захоплення. За повідомленням тієї ж прес-служби ОДА, «сьогодні, у день Св. Миколая, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв відвідав вихованців обласної школи-інтернату “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”. Керівник крайової виконавчої влади передав навчальному закладу 20 ноутбуків та інтерактивну дошку…»
На жаль, у повідомленні жодним словом не обмовилися про те, з яких коштів придбані вищезазначені предмети. Якщо це особисті, зекономлені кошти пана Папієва – честь йому і хвала (бо ж і від матеріальної допомоги він відмовився, і всю зарплату на благодійність витратив!). Якщо ж не особисті, а передбачені бюджетом – то навіщо робити надзвичайну подію з планової купівлі оргтехніки для закладу – для особистого піару? Якщо ж це таки кошти, але інших благодійників – то чому б не вказати, чиї саме? Сьогоднішній владі вже неодноразово нагадували – і журналісти, і громадські активісти: громада має право знати походження коштів, якими її «обдаровують». І чим доведеться за благодійність розплатитися.
На фото: перерізати стрічки – це влада вміє
Джерело: bnbnews