
Нещодавно сектор благодійності відзначав маленьку перемогу: завдяки нашим спільним зусиллям парламент ухвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)" №1408 у першому читанні. Зміни до чинного закону дозволяють займатися волонтерством без обмежень, як це робиться в цивілізованих країнах світу. Очікувалося, що сьогодні, 12 лютого, законопроект, написаний і узгоджений громадськістю: волонтерами АТО та інших суспільних груп, представниками поважних благодійних організацій, юристів третього сектору і групи народних депутатів, – ухвалять у другому читанні.
10 лютого 2015 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України VIII скликання з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за участю представників Українського форуму благодійників і наших партнерів з адвокації прогресивного законодавства. З’ясувалося, що до законопроекту №1408 подано багато правок. І не технічних, а по суті. Ці правки зводять нанівець прагнення волонтерів працювати законно, і при цьому ефективно.
На чому забуксував «волонтерський» законопроект №1408
За даними дослідження, проведеного компанією JFK наприкінці листопаду 2014 року, нині в Україні добровльціями є 23% населення. Це мільйони рятівників і реформаторів суспільства, яких не спинять жодні бюрократичні перепони. Проте українські волонтери прагнуть працювати за європейськими стандартами. Якщо ж не ухвалять прогресивні зміни, то більшість добровольців стануть порушниками закону і можуть наразитися на проблем із податківцями, охоронцями правопорядку та іншими державними органами.

Як нам вплинути на процес ухвалення законопроекту?
