Як формуються цінності у наших дітей? За нашим прикладом

Фонд громади Приірпіння працює з дітками із соціальних категорій. Найчастіше це діти, які мають батьків, але суспільство заганяє їх у рамки «соціалки». Ми намагаємося зробити дітям свято, подарувати цукерку, іграшку, сумочку. І коли ми почали пропонувати поїздки та екскурсії, щоб діти розвивались більше завдяки ширшому спілкуванню зі світом, такий подарунок батьків не дуже потішив. «А там будуть давати цукерки чи іграшки?» – перше питання, яке я чую часто від батьків. Але ще найчастіше чую на моє «ні» таку репліку – «То чого туди їхати. Хай сидить вдома…»

Мої аргументи, що ми допоможемо дитині пізнати світ, наприклад, бізнесу, надамо можливість поспілкуватися з успішними людьми, покажемо те, що зазвичай заховано від нашого ока, і це відкриє віру в себе, надихне на навчання, поставить мету на майбутнє, не змінює систему цінностей батьків. А система цінностей у дитині формується в родині. То як же нам виховати молодь, що бачить цінність у демократії, самонавчанні, працелюбності, честі та гідності? Непроста педагогіка.

13 березня Міжнародний жіночий клуб міста Києва (МЖКК) організував екскурсію для малозабезпечених дітей з Центру сім`ї та дитини – п’яти малих ірпінчан – на склади міжнародного логістичного оператора «Raben» в МЕТРО кеш енд керрі. Фонд громади Приірпіння уже два роки успішно співпрацює з представницями Міжнародного жіночого клубу. Жінки-волонтерки МЖКК, що давно знають про нашу роботу з дітками (діти-інваліди, з багатодітних чи неповних родин), запропонували безкоштовно організовувати дітям «виїзди у великий світ». Такий пілотний проект покликаний допомогти малим громадянам країни, що відчувають деяку ресурсну чи фізичну обмеженість, подолати це нав’язане відчуття через нові контакти та спілкування.

Головний організатор поїздки – Габріела де Боер, представниця МЖКК. Також активно долучилися до цієї благої справи подружжя Джордж та Лоіс Чамп, і чудова Нел. Екскурсію проводив керівник складського господарства «Raben» – Руслан Новацький. Екскурсія відбувалася на центральному складі, площа якого 40 тис. кв. м. Діти могли спостерігати за тим, як навантажувачі підіймають коробки з товаром та ставлять їх на полиці, за тим як навантажувачі переміщають товар з одного місця складу до іншого. Діти мали можливість посидіти за рулем вимкненого навантажувача та сфотографуватися. Особливе захоплення від екскурсії було у хлопчиків. Після поїздки діти отримали подарунки від «Raben» – чашки та інші сувеніри.

Найцінніше з усієї цієї історії, мабуть, постійні запитання дітей – де? як? чому? А також дитячі відгуки «Мені сподобалось. Я хочу побачити ще більше цікавого!» Бо це були не просто коробки, працівники, система управління, – це був новий маленький світ, що допомагає у пошуку себе.

Ми будемо продовжувати наш спільний «пілотний» проект з Міжнародним жіночим клубом. І хочеться вірити, що наші діти краще орієнтуватимуться в життєвих цінностях, ніж  ми – батьки. Тому і зможуть все більше, краще, яскравіше….

Висловлюємо велику вдячність Міжнародному жіночому клубу міста Києва за прекрасний початок чудового проекту.

Фотогалерея заходу http://irpinfond.io.ua/album598904

Додати коментар