Втомлені, але щасливі…

У суботу, 3 грудня, калейдоскоп благодійних подій останнього місяця року відкрив щорічний Святковий ярмарок Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK). Ярмарок 19 рік поспіль проходить у столиці і є ключовим фандрейзинговим заходом IWCK. За один день Жіночий клуб збирає понад 1 млн. гривень Досвід для України – унікальний.

Для мене Ярмарок – подія магічна. Щойно переступаєш поріг, одразу поринаєш у новорічно-різдвяну атмосферу. Проте головні метаморфози полягають у тому, що ця подія перетворює співробітників Посольств на «продавців-фандрейзерів». У суботній день перші особи цих міжнародних установ  продають власні сувеніри, традиційні напої, їжу, одяг заради того, щоб допомогти обездоленим, хворим дітям, людям з особливими потребами, підтримати розвиток благодійності в Україні. В той же час магія Ярмарку розповсюджується і на мешканців столиці, які у пошуку нестандартного новорічного подарунку, бажання почастувати екзотичну їжу, поспілкуватися з колегами та друзями,  свідомо або не свідомо стають у цей день благодійниками.

Для тих, хто бажає бути успішних фандрейзером, я рекомендує хоч раз потрапити на Ярмарок. Це дійсно яскравий, відомий широкому загалу, підтриманий багатьма міжнародними та вітчизняними партнерами, успішний з точки зору залучення ресурсів захід. В ньому організатори переплели одразу декілька фандрейзингових інструментів (як то кажуть на любителів), які всі разом працюють на сто відсотків. Тут, окрім головного благодійного розпродажу від Посольств, одночасно працюють благодійні «бутік», кафе, дитячі кімната; проводяться благодійні тихий аукціон, лотерея. Цього року вперше під час благодійного ярмарку був організований святковий концерт в якому у форматі non-stop з 10:00 до 17:30 одним за одним виступали художні колективи.

Цю подію Міжнародний жіночий клуб Києва почав готувати у травні для того, щоб за один день максимально ефективно зібрати кошти на благодійну діяльність клубу протягом року. Коли все закінчилося у суботу втомлені, але щасливі організатори пакували речі.

Естафетну паличку благодійних подій грудня від IWCK у понеділок перехопив Український форум благодійників. 5 грудня ми урочисто відкрили фотовиставку «Благодійність крізь призму об’єктива». Подія, до якої ми готувалися близько двох місяців тривала трохи більше години. І коли все закінчилося, ми були такі втомлені, але такі щасливі…

Грудень – «гарячий» час для благодійного сектору і не лише в Україні. Майже кожен день обведено червоним маркером у календарі, що висить в офісі УФБ … конференція Школи фондів громад, відверта розмова «Благодійність у спорті», конгрес «Благодійна Україна», церемонія нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійник – 2011», щорічна конференція членів Українського форуму благодійників…  Грудень закінчиться… Ми будемо втомлені, але щасливі. За це я і люблю свою роботу. А далі почнеться новий сезон… Сили всім нам!

Додати коментар