Молодь навчать зберігати історичні надбання за допомогою сучасних технологій

Хочу з радістю поділитися власним досвідом унікального та успішного проекту, що гармонічно поєднує в собі важливі проблематики сьогодення для українського суспільства – а саме, збереження культурно-історичної спадщини України та забезпечення вільного доступу до неї, а також профорієнтацію та працевлаштування для молоді.

Проект «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі», започаткований навесні 2011 року, є спільною ініціативою МГО Асоціація «Інтелектуальне лідерство», Національної історичної бібліотеки України і відбувається за підтримки Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, Державної служби молоді і спорту, компанії «Електронні архіви України». Його мета – збереження і популяризація культурно-історичної спадщини, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Проект є високотехнологічним і дуже трудомістким; під час нього вже частково проведено масштабне оцифрування та завантаження на оновлений сайт Національної історичної бібліотеки (НІБУ) електронної картотеки усіх видань, з якими користувачі можуть ознайомитися тепер, не виходячи з дому. Усі процеси та перебіг проекту був масштабно висвітлений партнерами проекту, на тематичних презентаційних та пресс-заходах.

Другий етап проекту розпочинається у жовтні 2012 року за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Відродження» й передбачає залучення для обробки відсканованого матеріалу найбільш вразливої з точки зору працевлаштування категорії населення України – молоді без досвіду роботи. Зокрема, вже заплановано проведення двох навчально-профорієнтаційних програм для молоді. Ці безкоштовні заняття  будуть присвячені отриманню базових навичок у студентів та старших школярів для роботи з комп’ютером (курс «Інформаційно – комп’ютерна грамотність») та графічними програмами обробки зображень (курс «Обробка оцифрованих видань сучасними програмними засобами»). Окрім практичних інструментів, тренери зупиняться й на загальних питаннях актуальності збереження першоджерел в електронному вигляді. Як прогнозують співорганізатори навчання – спеціалісти компанії «Електронні архіви України», усього до навчальної програми буде залучено понад 170 осіб. А найкращі зі студентів отримають почесні грамоти та будуть запрошені на роботу до Центру віддаленого працевлаштування, який вже запущено у тестовому режимі.

У нас є грандіозні плани щодо реалізації даної ініціативи – адже унікальні стародруковані видання щорічно руйнуються, і не тільки в Національній Історичній бібліотеці України. Незважаючи на нагальність вирішення багатьох інших суспільних проблем, які на перший погляд є більш першочерговими, через кілька років ми можемо опинитися у ситуації, коли оригінальні свідчення нашої історії та культури вже неможливо буде врятувати й зберегти, – і яке ж майбутнє тоді ми зможемо побудувати нашим дітям, не орієнтуючись на цінності минулого?

Запрошуємо Вас приєднатися до проекту «Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі» та будемо дуже раді співпраці.

Проект у соціальній мережі FacebookDigitalUkraine

Щоб отримати додаткову інформацію про проект, а також прийняти участь у безкоштовних профорієнтаційних программах, звертайтеся, будь ласка, до ассистента та пресс-координатора проекту Альони Прокопової – press.prokopova@gmail.com, +380 63 338 48 65.

Додати коментар