Інтернат – річ тонка

Дніпропетровська обласна рада нещодавно прийняла рішення про закриття деяких шкіл-інтернатів. Перепрофілювати також повинні два навчальні заклади в Новомосковському і Магдалинівському районах: у селі Котівка та місті Перещепине.

За задумом реформаторів на базі інтернату в Перещепиному створять навчально-виховний комплекс за типом «дитсадок-школа», а в Котівці – дитсадок, музичну, а можливо, і спортивну школи. Всі ці нововведення дозволять додатково забезпечити дошкільною освітою близько 300 дітей. Все начебто добре, але ось тут-то і повертається горезвісна медаль зворотним боком.

А справа в тому, що вихованці цих інтернатів – діти з різними формами психічних і фізичних захворювань. Як зазначають фахівці, дітлахи довго звикають до нового місця проживання. Намір влади «розтасувати» хлопців з інших подібних закладів просто негуманний. Створювати ж на базі інтернату (розрахованого на 170 осіб, зараз проживають 155) дитячий садок навряд чи доцільно, тому що в селі вже працює такий дошкільний заклад, заповнений, до речі, всього лише наполовину. А ознак демографічного вибуху в Котівці (так само як і в довколишніх селах) поки не спостерігається. З музичної і спортивної школами питання теж проблематичне: де взяти педагогів-музикантів і тренерів? До Магдалинівки – 30 км, навряд чи хтось погодиться їздити сюди щодня на роботу.

Аналогічна ситуація і в Перещепиному. Тільки там інтернат розташований на околиці міста. Навряд чи батьки віддадуть своїх чад у дитсадок «на іншому краю географії».

Громадські організації «Примножимо славу Придніпров’я» (голова Віктор Березко) і «Допоможемо дітям» (голова Микола Кожушко, до речі, в минулому випускник Дніпропетровського інтернату № 7) не на жарт стривожені ситуацією, що склалася. У зверненні до облради та облдержадміністрації з приводу закриття шкіл-інтернатів зазначається: «З цього питання багатьма республіканськими телеканалами демонструвалися репортажі, критично ставлячись до вирішення питання ліквідації черг у дитсадки Дніпропетровської області подібним чином. Здійснюючи громадську діяльність, спрямовану на покращення життя, в тому числі і знедолених маленьких дніпропетровців, просимо обласну владу повернутися ще раз до питання, пов’язаного з цими навчальними закладами, і прийняти більш зважене, безболісне рішення. Доля юних мешканців Дніпропетровщини та їхніх педагогів у ваших руках.

Додати коментар