Чи можлива взаємодія у сфері благодійної діяльності?

Інформаційний вакуум навколо благодійної діяльності та чвари всередині сектору роблять її не ефективною та надають привід для дискримінації.
Це перша моя публікація в “Україні філантропічній”. Враховуючи, що я керую новоствореною благодійною організацією, яка підтримує розвиток інформаційної інфраструктури, ЗМІ та видавничої справи і почала свою діяльність з нуля, маю змогу поділитися певним досвідом. На будь-якому етапі розвитку благодійної організації виникають питання, вирішення яких пов’язане зі значними труднощами. Тому ми створили інформаційний портал, на якому збираються та систематизуються матеріали, що можуть допомогти початківцям.

Та основною метою ведення даного блогу є висвітлення діяльності молодої новоствореної благодійної організації, члени якої здобувають досвід на реальних прикладах.

Тож розпочну.

Чому ж саме розвиток інформаційної інфраструктури? Відповідь на це питання може проілюструвати опитування на сайті УФБ – де основними проблемами сектору благодійності є чвари всередині самого сектору. Від себе хочу додати, що розвиток благодійності також стримує інформаційний вакуум довкола діяльність благодійних фондів/організацій. Зменшення інформаційного вакууму, що існує навколо благодійної діяльності, надасть можливість не тільки набувачам допомоги та благодійникам орієнтуватися в зазначеному напрямку, а також інформувати більш широке кола людей, даючи їм чітке розуміння того, що відбувається у сфері благодійності.

Вчасно інформуючи населення, залучати до акцій благодійних фондів та організацій більшу кількість людей, що дозволить повніше або в повному обсязі забезпечити виконання запланованих заходів.

Звичайно, є декілька десятків організацій/фондів, які перебувають у всіх на слуху. Та організацій набагато більше. Ми працюємо в Черкаській області, де відповідно  до переліку зареєстрованих організацій Головного управління юстиції в Черкаській області їх 150. Враховуючи обмеженість можливостей нашої організації, на даний час основний акцент робиться на м. Смілу, тут їх зареєстровано 25. Я чув про декількох – і то це в основному відділення або філії міжнародних/всеукраїнських організацій/фондів. Питання, з чим пов’язана така таємничість, зараз залишається відкритим. Адже там, де є таємничість, завжди знайдеться місце для досить негативних відгуків, котрі кладуть тінь на весь сектор благодійності. І не секрет, що ми звертаючись із проханнями до потенційних донорів, вислуховуємо певні нарікання, бувають випадки відвертих звинувачень у корисливості та «відмиванні» коштів благодійними організаціями/фондами без конкретизації, а загалом.

Проаналізувавши всі факти – деякі з них зазначені вище – було прийнято рішення надіслати всім благодійним організаціям/фондам м. Сміла лист-звернення з пропозиціями співпраці задля підвищення рівня довіри до їх діяльності. З текстом листа можна ознайомитися на нашому сайті.

Отже, повторюю, в м. Сміла зареєстровано 25 організацій/фондів. Ці дані не точні, необхідно звіритись із даними, розміщеними на сайті ДП «Інформаційно-ресурсний центр» пошук по ЄДР. Після цього нам вдалося віднайти в м. Сміла  діючих 8 фондів та 2 організації, включаючи БО «Твердиня»:

- СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ЧАС ПІК ДИТИНСТВА”;

- СМІЛЯНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “МАНАСІЯ” ( БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “МАНАСІЯ” );

- СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “РОЗВИТОК РОДИНИ”;

- БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “СМІЛЯНСЬКИЙ ЦЕНТР РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ НАРКОЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ “ТВОЯ ПЕРЕМОГА”;

- СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ТОДОСЬ ОСМАЧКА”;

- СМІЛЯНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ДІТИ МАЙБУТНЬОГО”;

- СМІЛЯНСЬКА МІСЬКА БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “РІДНА СМІЛА”;

- БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОЛЕКСІЯ ДАВИДЕНКА;

- БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ЗАХИСТУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРИРОДИ “ХОЛОДНИЙ ЯР”;

- БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ТВЕРДИНЯ».

Філії та представництва всеукраїнських/міжнародних організацій на даному етапі до уваги не бралися.

Листи було направлено 10.07.12 (вих. № № 5-10)  та 13.07.12 (вих. №№ 11-13). Сьогодні 23.07.12 жодних відповідей не надходило. Можливо це наслідки злагодженої роботи ДП «Укрпошта», інша причина, байдужість людей, які апріорі не байдужі, адже вони створюють благодійні фонди/організації. Та не будемо робити передчасні висновки, зачекаємо ще деякий час.

P.S. Та про всяк випадок зателефонуємо всім керівникам, що мали б отримати листа. Про результати наших дій напишу в наступній статті.

Коментарі

  1. avatar

    Олександре, телефонувати треба обов’язково. Навіть найактивніші організації потребують особистого контакту для отримання від них зворотного зв’язку. Нажаль, в благодійній сфері ресурси обмежені, в тому числі і людські. А на підготовку новини про свою благодійну діяльність потрібно додатковий час та відповідні вміння / навички, яких може і не бути. Так що “не судите их строго:)”, а про результати вашої ініціативи, будь-ласка, пишіть. Можливо, у вашому місті для співробітників благодійних організацій варто провести декілька навчальних заходів з базових навичок підготовки інформаційних матеріалів про свою благодійну діяльність та на пальцях розказати навіщо це їм потрібно, як з вами співпрацювати і що це дасть. Готові вам із цим допомогти)))

Додати коментар