Чи будемо мати Закон про благодійництво?

Закон про благодійництво «вариться» у парламентських кулуарах вже більше року і кінця-краю тому немає.  Благодійники – самі по собі, а держава сама по собі. Це як налити в чайник трошки води – тільки для себе. І вода є, і чайник кипить , а напитись всім – зась. А без Закону про благодійництво, як без чашки чаю вранці, погано всім – благодійникам, тим, хто отримує благодійну допомогу  і самій-саменькій державі Україна. Бо бідна, як церковна миша. Не вистачає в бюджеті ні на бібліотеки, ні на музеї, ні на лікування хворих дітей.

Другого листопада цього року прийняття Закону про благодійництво  парламентарі знову відклали.  На парламентському засіданні депутати від БЮТ заявили, що хочуть краще ознайомитись із текстом законопроекту. Отакої!  То що ж вони цілий рік робили? Депутатську зарплату отримують вчасно. То й законопроекти читайте вчасно.

Та у сесійному залі парламенту  політикою потягло, як димом від згарища. Мовляв, ви поки нашого лідера не випустите, ми жодного законопроекту у закон не переведемо. Побійтесь Бога, панове депутати. Подумайте й про тих, кому потрібна допомога благодійників. Потрібна сьогодні. Невідкладно. Хвороба не чекатиме поки ви повирішуєте свої великі державні справи.

Новий закон передбачає багато дієвих речей. Передбачено посилення контролю благодійників за коштами переданими на благодійну діяльність, введені нові інструменти благодійної діяльності,  прибрано в законі і всіляке безглуздя на кшталт неможливості місцевій організації на Київщині  допомогти людям, які потерпіли, приміром, від паводку у Закарпатті. Закон нарешті відмінив територіальні обмеження, коли гроші не могли “ходити” з області в область.  Введено таке цивілізоване поняття, як сервітути.

Спрощена та здешевлена система реєстрації нових благодійних організацій: на початку цього року в Україні було зареєстровано 11 тисяч благодійних фондів. Для порівняння, у Нідерландах понад 160 тис. фондів. Отже в Україні один фонд на 4000 жителів, а в Нідерландах на 100. Проводити порівняльний аналіз соціальних потреб у двох країнах вважаю  недоречним.

Вибачте за тавтологію, але від завтра (маємо другу спробу розгляду Закону комітетом ВР) залежить завтра  багатьох наших співвітчизників, а отже і нашої держави.

Додати коментар