Благодійність – привілей, а не обов’язок

Напередодні Дня благодійника, що відзначається в Україні в другу неділю грудня, наша благодійна організація підбиває попередні підсумки роботи за рік. А вже за кілька тижнів ми плануємо зробити публічний звіт про роботу Фонду, аби надати представникам третього сектору, журналістам та партнерам інформацію про те, як і на які проекти було спрямовано кошти цього року.

Нам є про що говорити – у 2011 році ми відкрили 6 дитячих спортивних шкіл, 3 боксерські зали, встановили 12 дитячих спортивних майданчиків, провели літній табір для дітей з неповних сімей та ще багато іншого. Ми з братом твердо переконані: коли людина досягає певних життєвих успіхів (не важливо – у бізнесі, спорті, мистецтві чи політиці), вона отримує великий привілей – можливість робити добрі справи та допомагати іншим. І це – набагато важливіше за суспільне визнання чи матеріальні статки. Ти дякуєш долі за свій успіх, але при цьому гостро відчуваєш, що ним потрібно ділитися з іншими – тими, хто потребує допомоги… Для нас із братом це не просто обов’язок, а привілей – виключне право, здобуте тяжкою працею у професійному спорті.

Саме тому в 2003 ми створили Фонд братів Кличків. Адже Фонд – це організація, яка дає можливість залучати до благодійних проектів інших людей, працювати системно, а не час від часу. Наші пріоритети – дати можливість дітям та молоді проявити себе, обрати здоровий спосіб життя та здоровий спосіб мислення, допомогти їм обрати правильний шлях у житті.

Уся суспільна діяльність Фонду братів Кличків – чи то відкриття дитячих ігрових майданчиків та юнацьких спортивних шкіл, чи то освітні програми для школярів та підтримка студентських ініціатив – спрямована на те, аби в Україні з’явилося нове покоління людей, здорових та успішних. Ми не просто допомагаємо, а даємо можливість побачити перспективу. Створюємо стартові умови для того, аби молодь могла цієї перспективи досягнути. Адже, як говорить відоме прислів’я, якщо хочеш допомогти людині – дай їй не рибу, а вудку.

До речі, помітив одну цікаву річ: твої добрі вчинки спонукають до дій інших людей. Багато хто починає розуміти, що благодійність – справа не менш серйозна, ніж професійна діяльність. Сьогодні існує багато корпоративних і приватних благодійних фондів, які розпоряджаються майном найбільш успішних людей світу. А ті у свою чергу – лишають кар’єрні амбіції, віддаючи свій час меценатству. Сучасний комп’ютерний геній Біл Гейтс – найяскравіший тому приклад: він віддав 95% своїх статків у благодійний фонд, і разом з дружиною Меліндою присвятив свій час подоланню хвороб у світі.

Але я переконаний: для того, щоб творити добро, зовсім не обов’язково мати великі статки, як у Біла Гейтса, займати високу посаду, чи бути суперзіркою. Головне – мати серце та бажання відкрити його для інших.

Додати коментар