«Благодійник в Україні — людина з середнім достатком і великим серцем» — Олена Поліщук

Минулий рік став переломним для української благодійності. Статистика говорить про те, що люди стали добрішими і жертвують більше коштів на благодійність. Скажіть, чи помітили Ви ці тенденції?

Безумовно. В цьому році ми отримали величезну підтримку від звичайних людей. З особливим ентузіазмом люди відгукувалися на наші проекти, які стосувалися малюків і пенсіонерів. Рекордно швидко нам вдалося зібрати кошти на новорічні подарунки для дітей-переселенців і малюків з багатодітних сімей. Більш того, люди стали прихильніше ставитися до бездомних — ми регулярно отримуємо одяг і продукти від простих українців. Ці тенденції дуже гріють, адже тільки об’єднавши зусилля, ми можемо допомагати рятувати людей.

Раніше ми найчастіше отримували листи з проханнями про допомогу, тепер все більше людей запитують нас «як допомогти?», «куди приносити одяг?». Деякі готові навіть віддавати цілі будинки для переселенців!

В Україні зараз не найкращий період, звідки люди беруть фінансові можливості допомагати бідним?

Соціологи стверджують, що жертвують небагаті, а щасливі люди. Благодійник — це необов’язково дуже заможна людина. Найчастіше нас підтримують люди з середнім достатком і великим серцем, яким нескладно принести непотрібний одяг бедомним або перерахувати 10 гривень для бідних людей. Навіть найменша допомога, помножена на кількість добрих сердець, може творити справжні чудеса.

Чи збільшилася кількість тих, хто потребує допомоги?

На жаль, так. За останні два роки кількість людей, які звертаються в наш Фонд, збільшилася на 20 відсотків. Якщо в 2013 році ми надали допомогу близько 80 тисяч осіб, то в цьому році їх було понад 120 тисяч. До нас приходять все більше пенсіонерів, які зараз не можуть вижити без підтримки. У нас вони можуть отримати смачний обід, одяг, випрати речі та звернутися до медиків. В цьому році ми видали для наших пенсіонерів майже 200 аптечок з найнеобхіднішими ліками.

Також до нас часто звертаються переселенці, які були змушені тікати з рідних міст, щоб врятуватися від війни.

Як ви допомагаєте переселенцем?

Переселенці можуть скористатися всіма 20 безкоштовними послугами, які доступні для наших відвідувачів. Найчастіше вони звертаються до нас за одягом, в взуттєву та швейну майстерні.

Ми регулярно передаємо переселенцям одяг і продукти, а також організовуємо свята для дітей.

Спеціально для цих людей ми запустили проект «Безкоштовні речі», де переселенці можуть вибрати речі на нашому сайті.

Які ще проекти були запущені в 2015 році?

У цьому році, крім багатьох інших, ми реалізували два масштабних суспільно-важливі проекти відкрили нашу оновлену дитячу їдальню і запустили «Службу порятунку бездомних».

Розкажіть докладніше про ці проекти

Ми завжди мріяли захистити найменших від злиднів і сірості. Восени цього року ми відкрили нашу оновлену дитячу їдальню, яка перетворилася на справжню казку для малюків. Ми знайшли спонсорів і прекрасну художницю Валерію Моє, які втілили наші бажання в життя. Тепер в нашій дитячій їдальні витає атмосфера чудес і свята.

Як Вам вдалось залучити художницю?

Це вийшло завдяки нашому активному розвитку в соціальних мережах. Ми зробили пост, з проханням про репост та допомоги в пошуках. Дуже багато людей відгукнулося, пост мав велику популярність, як і наступні повідомлення про цей проект. Мені здається, дуже важливо використовувати інтернет-спільноти та стимулювати таким чином суспільство до взаємодії. До речі, про «Службі порятунку бездомних» ми також поширювали інформацію через соціальні мережі і це принесло хороші результати.

А чим особливий проект «Служба порятунку  бездомних»?

«Служба порятунку бездомних» унікальний проект, якого дуже не вистачало в Києві. Місія служби рятувати бездомних від голодної смерті, надавати гуманітарну допомогу і долучати населення до проблем бездомності. Ми запустили його в лютому минулого року і за цей час допомогли вже більше 3 500 бездомним! Завдяки нам у цих людей з’явилася справжня підтримка.

Якими досягнутими цілями в цьому році Ви найбільше пишаєтеся?

Кожна врятована людина для мене це перемога. За 2015 рік ми роздали понад 600 тисяч порцій їжі, одягли понад 11 тисяч осіб, надали медичну допомогу понад 90 тисячам людей! Завдяки роботі фонду 60 бездомних відновили документи і почали життя з нового аркуша!

Найбільша гордість – це колишні бездомні, яким ми допомогли повернутися до нормального життя.

Ваш Фонд проробляє величезну роботу. Щодня ваша організація годує, одягає, і надає медичну допомогу майже 1500 осіб. Чи є у вас людина, які регулярно допомагає Фонду?

Звичайно. Ми б не впоралися без допомоги нашого мецената Черновецького Леоніда Михайловича. Саме він 17 років тому заснував фонд «Соціальне партнерство». Вже тоді в Києві були тисячі людей, які потребували допомоги. На жаль, проблема бідності не вирішилась, і до нас щороку приходять все більше і більше людей. Весь цей час Леонід Михайлович розвиває і підтримує Фонд. Завдяки йому ми постійно відкриваємо нові напрямки і допомагаємо ще більшій кількості людей. Благодійність дуже важлива частина його життя. Він часто говорить, що лише допомагаючи іншим, відчуваєш себе по-справжньому щасливою людиною. Це абсолютна правда. Наша спільна мета не тільки допомогти нужденним, але навчити людей ділитися і отримувати від цього радість. Тільки в суспільстві, де люди можуть розраховувати на допомогу один одного можна бути застрахованим від біди.

Скажіть, які у Вас плани на 2016 рік?

В цьому році ми отримали тисячі подяк, теплих слів і посмішок від тих людей, які б не впоралися без нашої допомоги. Це дало нам величезний заряд натхнення і сил на наступний рік. Моїй команді дуже хочеться зробити благодійність простою, цікавою та доступною. Крім цього, мені здається, існує дуже важливе завдання для нас актуалізувати проблему бездомних і незаможних, розвинути антидискримінаційну ідею ставлення до бездомних. Це означає, що необхідно вести цілу стратегію роботи з соціумом. І ми готові до цього.

Значить, Ви вважаєте, що стратегія розвитку благодійності в Вашій сфері потребує змін?

Так, звичайно. Ми хочемо, щоб кожен українець розумів, що благодійність це не процес, побудований виключно на жалості, а спосіб подарувати собі радість і масу приємних емоцій. Якби для кожної людини благодійність стала звичкоюми могли б врятувати мільйони життів і вирішити багато соціальних проблем. Крім цього, ми будемо намагатися використовувати сучасні технології, залучати більше людей за допомогою цікавих проектів. Живучи в епоху інформаційних і маркетингових технологій, ми плануємо розвивати благодійність як бренд, як яскраву, цікаву і корисну ідею. Я вважаю, що це новий, сучасний підхід, який мало практикується в нашій країні.

А які проекти Ви плануєте запустити в 2016 році? Є конкретні ідеї?

У наступному році ми хочемо допомогти ще більшій кількості людей і запустимо нові проекти, які допоможуть найбільш незахищеним верствам населення пенсіонерам, бездомним, багатодітним сім’ям, переселенцям.

У нас є головні проекти, відкриття яких є найважливішою метою в новому році нічліжка для бездомних, проект адресної допомоги «Хрещені батьки». Також в планах провести наймасштабнішу в Україні благодійну ярмарку.

Додати коментар