А чи був некультурний фонд?

Минулої п’ятниці Вікторія Новик, віце-президент благодійного фонду “Кристинопіль” залишила таке повідомлення у Фейсбук-групі Асоціації благодійників України (авторську граматику та стилістику збережено): «Друзі,сьогодні зробила дзвінок в приймальню благодійного фонду,з етичної точки зору,не пишу назву того бф,на моє запитання як потрапити до голови благодійного фонду.Секретар “відрубала”" що прийому не має,не існує.У нас свій бф нам ніхто не допомагає і ми також не допомагаємо.”При чому,я їй ні слова не сказала про мету мого візиту.На моє запитання”А якже співпраця між благодійними організаціями? Почула відповідь,що ніколи не чула про жодну співпрацю між благодійними організаціями».

Український форум благодійників щодня працює над тим, щоб українські благодійні фонди та організації жили за кращими світовими стандартами філантропії. Тож я запропонувала Вікторії та іншим небайдужим коротенький флеш-моб: телефонувати до «невихованого» фонду упродовж дня і викладати у фейсбук результати переговорів. Так разом ми могли б з’ясувати, чи це хтось навмисне прикривається добрим іменем благодійності, чи сталася якась прикра випадковість, чи це початок спланованої дискредитації сектору. Відповідно до висновків ми б відкрито діяли, адже такі поодинокі приклади «нестандартної» поведінки співробітників БФ кидають тінь на репутацію всіх благодійних фондів та організацій – і без того не ідеальну. Це був би яскравий прецедент саморегуляції сектору, яким ми могли б пишатися.

Мою ініціативу підтримали Маргарита Січкар та інші учасники групи. От тільки куди телефонувати – Вікторія так і не сказала, з «етичної точки зору». Як на мене, не етично замовчувати такі речі, і сказавши «А» не сказати «Б». А ще прикро, що так мало людей зачепила ця на перший погляд виїденого яйця не варта, але така промовиста історія. Пропоную таки довести справу до кінця. Якщо впродовж тижня нам не дадуть контактів фонду-винуватця цієї дискусії, телефонуємо до БФ “Кристинопіль”, який представляє Вікторія, і вимагаємо пояснень. Хто за? Хто проти? «Утрималися» – не приймається. 

Додати коментар