7 запитань про благодійні фонди, на які пересічний українець рідко знаходить відповідь

Травневі свята – вдалий привід вирватися зі звичного кола спілкування, де всі знають, як ефективно працюють благодійні фонди та організації, навіщо вони потрібні.

Навіть на відпочинку, коли знайомишся з новими людьми, не оминути запитання, де ти працюєш. В банку? Зрозуміло – там міняють валюту, приймають платежі, дають кредити. Без банку ні зарплатні нині не отримаєш, ні газету не передплатиш. Вчителем? Писати-читати повинен уміти кожен, без учителів  – ніяк. Військовий? Нема питань. Офіціант? Хто ж, як не він, порадить страву, принесе і прибере за вами. Навіть представники нових професій на кшталт менеджера з логістики говорять, що вони будують оптимальні маршрути для людей чи вантажів, і це дозволяє зекономити замовникові час, гроші і менше забруднювати довкілля.

А як у двох словах, «на пальцях», пояснити, що ми робимо у благодійних фондах?

У людей, не занурених у діяльність сектору благодійності, – ніде правди діти, – словосполучення «благодійний фонд» нерідко викликає як не агресію то сарказм. Але навіть ті, хто готовий спокійно вас вислухати, ставлять переважно одні й ті самі запитання, на які кожен співробітник кожного фонду повинен мати чіткі відповіді, підкріплені прикладами.

Ось ці запитання без прикрас:

  1. Навіщо потрібні благодійні фонди? Допомогу можна передати безпосередньо адресатові. Напевне знатимеш, що гроші потрапили до того, хто їх потребує, а не осіли в чиїхось кишенях.
  2. Скільки людей працює у вашому фонді? Чи не краще передати гроші нужденним, замість віддавати їх на платню штатному співробітнику фонду чи на оренду офісу?
  3. Волонтерство – це нова відповідь радянській практиці за розподіленням? Люди працюють, а їм за це нічого не платять.
  4. Чи варто допомагати недоношеним дітям, тяжкохворим і тим паче невиліковним, дитбудинкам, засудженим? Чи не краще відпустити їх із цього світу, щоб не нищити генокод і не засмічувати суспільство болячками, злочинцями, наркоманами і самогубцями?
  5. Навіщо розвивати благодійність? В успішному суспільстві вона не потрібна, там люди обирають правильних керівників, які працюють над соціальною справедливістю.
  6. Співробітники фондів – це недоучки і невдахи, які на нормальній роботі собі заробити на життя не можуть?
  7. Яке відрізнити справжній фонд від виборчої технології чи інструменту для відмивання коштів?

Наголошую, що це не моя точка зору. Це узагальнені запитання і позиції сторонніх людей, до яких треба бути готовим кожному, хто причетний до філантропії.

Пишіть ваші вдалі відповіді, а також інші типові запитання, з якими зіштовхуєтеся ви. Найкращий експромт – добре прорепетируваний експромт. Запрошую на репетицію.

Додати коментар