
Як зібрати на благодійному концерті більше, ніж витратити на нього – розповідали і показували найуспішніші практики України під час рeer-learning зустрічі Українського форуму благодійників 30 вересня 2011 р. в Києві.
Першим спікером peer learning зустрічі «Як організувати благодійний концерт: досвід практиків» став Олександр Підгорний із чернігівського Центру «Доброчин». Разом із колегами він розповів про організаційні тонкощі, юридичні підступи та інші несподіванки, з якими зіштовхнулася громадська організація в березні цього року, запросивши до свого міста «Квартал 95». Кошти збиралися на стипендії успішним студентам.
За словами Олександра Підгорного, «зірки» масштабу «95-го кварталу» не працюють безоплатно навіть для дуже шляхетних цілей. Але «Доброчину» впродовж року переговорів вдалося домовитися про третину стандартного гонорару «Квартальників» (зазвичай вони не погоджуються менше, ніж на 50-70 тисяч євро готівкою). Зал також найняли за третину вартості, та ще й без так званого елітного ряду (це місця для VIPів, вартість яких по суті оплачують усі інші відвідувачі).
Артисти були подивовані уважністю бухгалтера «Доброчину» до юридичних аспектів угоди. Однак чернігівцям усе одно не вдалось уникнути прикростей. За два дні до концерту, коли понад 800 квитків були продані, представники «Кварталу 95» поставили ультиматум: артисти не виступатимуть із чужим світлом і звуком. Довелося заплатити за це понад 20 тисяч гривень. «Найкумедніше, що ні світло їхнє, ні мікрофони так і не запрацювали. Концерт пройшов на нашому обладнанні», – обурюється пан Олександр. Непередбачуваними статтями витрат також стали спеціальний «зірковий» автобус (8 тисяч грн.) та особливі забаганки артистів (зокрема, елітні напої). Охорону «Кварталу» вдалося забезпечити без фінансових витрат: підтримувати порядок у залі на громадських засадах і за перегляд шоу погодилися 18 представників «Українського козацтва». Отже, в угодах слід заздалегідь прописувати найменші дрібниці – навіть такі, про які соромно говорити вголос.
.jpg)
Менше, ніж комерційна, коштувала організаторам реклама концерту: домовилися про знижки із пресою, власниками бігбордів та сіті-лайтів. Поширювали анонс і через FM-станції, популярні серед таксистів. «Доброчину» також вдалося залучити призи від місцевих підприємців для проведення благодійного аукціону. Однак під час самого заходу відмовилися від ідеї й подарували лоти волонтерам, оскільки організувати розпродаж серед майже тисячі людей після виступу, який затягнувся, було не реально.
.jpg)
Чернігівська громадська організація пообіцяла надати зразки юридичних документів усім, хто захоче скористатися їхнім досвідом. Висновки своєї півторарічної роботи «доброчинці» виклали у презентації, яку люб’язно надали для перегляду нашим відвідувачам.
.jpg)
Найсвіжіші враження від благодійного концерту має Школа рівних можливостей. Захід за участю шведської джазової співачки відбувся щойно у вересні і зібрав понад 30 000 грн. для дітей із вадами серця. Детальніше – у відеозаписі.
За лаштунки наймасштабніших в Україні благодійних концертів за участю Елтона Джона та групи “Queen” дозволила зазирнути учасникам рeer-learning зустрічі Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук “Анти СНІД”. Про це – у наступних наших публікаціях.