
Благодійний Фонд «Майбутнє України. Сокальщина» став організатором цьогорічної виставки про благодійність у районному центрі Львівської області м. Сокаль. Сокаль – це не тільки батьківщина вчених та митців зі світовим ім’ям, але й земля, на якій знаходять втілення різноманітні благодійні ініціативи. Серед яких благодійні аукціони, благочинні акції, чисельні благодійні бали та турніри.
Сокальщина здавна славилась громадськими починаннями. Так, з 1936 по 1939 роки зусиллями громади намагалися збудувати у Сокалі Народний дім. Саме відкриття історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» (березень 2014 року) стало продовженням справи дідів та батьків. Адже музей (краєзнавчі, історичні, археологічні знахідки, матеріали національно-визвольних змагань Сокальського краю і виставка, присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка) створено на кошти громади, та ще й працюють в ньому волонтери (старші люди без оплати праці).
Саме тому було прийнято рішення про проведення фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» на початку червня у цьому музеї. Визначальним стало те, що виставку під час урочистого відкриття освятив митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук.
На відкриття фотовиставки завітали голова Сокальської РДА Олег Кожушко, голова міської ради Богдан Зарічний, голова районної ради Ігор Дацюк. Виставка відбулася за підтримки трьох благодійних фондів: «Майбутнє України. Сокальщина», «Карітас»-Сокаль та «Союз українок». Мобільний партнер пересувної виставки мобільний оператор Life :).
Калитовська Ірина Павлівна, віце-президент БФ «Майбутнє України. Сокальщина», зазначає «Калитовська Ірина Павлівна, віце-президент БФ «Майбутнє України. Сокальщина», ділиться роздумами: «Не просто поспівчувати, не просто любити, не просто бути добрим, а, відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим! Ось насправді людяний і людський крок, на який, на жаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й уважається вищою чеснотою, а ті, хто здатні на неї, здобуваються на щиру шану й пам’ять. Саме завдяки цій людській здатності — безкорисливо прийти на допомогу іншим — у цьому світі не зникає добро. Дякую Богові, що можу цим займатись, і тільки завдяки перегляду експонатів фотовиставки зрозуміла, що це справа всього мого життя».
Відвідувачі фотовиставки помітили, що виставка сколихнула душі не лише дорослих, а й дітлахів. Саме в червні в місті розпочали роботу пришкільні табори, і діти мали змогу під час відпочинку відвідати унікальні пам’ятки рідного краю. Новина про незвичайну виставку змусила звернути з намічених маршрутів. Діти сприймали побачене дорослим поглядом: їх цікавили проблеми зображених на світлинах людей, вони переймалися їхнім болем, шукали шляхи подолання проблем зовсім незнайомих їм людей. Деякі діти захотіли дізнатися, чи в Сокалі є, такі ж як на фото, «діти сонця», як живуть діти за колючим дротом…
Людмила Рижок, одна з учасниць минулорічного фотоконкурсу та натхненниця фотоконкурсу в Сокалі ділиться враженнями: «Переконана, що дана виставка відкриє очі багатьом людям на інший світ, від якого звикли всі відхрещуватися. Можливо, переглянувши фото з виставки «Благодійність крізь призму об’єктива», в когось з’явиться намір розвернутися і подати руку своєму ближньому: хтось перерахує декілька гривень на операцію онкохворій дитині, інший принесе харчі чи одяг переселенцям з Криму або просто подарує іграшку дитині з розумовим відхиленням. Вірю: Україна процвітатиме, доки в душі кожного жеврітиме добро та милосердя, і благодійність стане нормою життя більшості. Благодійність – це не данина моді, це вже давно не привілегія багатих – це частина нашого життя. Пам’ятаймо про це…».
У статті використані матеріали порталу«В Сокалі»