
Кампанія благодійництва насправді приховує за собою елементарну гру на публіку та є однією із складових політичних технологій. Напередодні виборів на Волині їх значно побільшало. Не може не здаватися дивним або вдаваним таке раптове бажання допомагати « простим смертним»!
Такі благодійники, як Ігор Палиця, Степан Івахів та інші будівники фондового бізнесу використовуюсть різноманітні методи маніпуляцій та впливу на пересічних громадян: від роздачі листівок та прямої агітації до використання брудних технологій та безпосереднього маніпулювання свідомістю людей. Варто згадати про такі собі «Паломницькі тури» фонду імені Степана Івахова. На перший погляд, нічого особливого чи підозрілого. Але чи насправді це так?
Паломницькі тури, які відбуваються кожної середи та п`ятниці, у різні релігійні місця України повинні дати можливість простому українцеві, а здебільшого селянинові, відвідати ці місця і як то кажуть, одухотворитися і приїхати із чистою душею додому. Тим більше, що все відбувається за рахунок благодійного фонду. Звичайно, проста людина буде щиро вдячна за таку рідкісну можливість, і тоді зможе легко віддати свій голос за кандидата у депутати Верховної ради Степана Івахова. Екскурсії проводять молоді студенти, які повинні детально спілкуватися із людьми, і, безумовно, проводити поглиблену агітацію за кандидата. Здавалося б, ніхто не турбує вас удома, на намагається нав`язати свою думку чи погляди, не платить вам за ваш голос, а просто робить реальні речі для людей. Але лише до виборів.
Такого роду передвиборчі технології є брудними і в деякій мірі аморальними. Адже чи може бути виправданою благодійницька діяльність, коли мета не благодійного характеру, а це лише засіб досягнення реальної влади?
Ірина Мусій, "Live Today"