
“Благодійність крізь призму об’єктива” : перший пункт мандрівки
Хто переміг у ІІ Всеукраїнському фотоконкурсі «Благодійність крізь призму об’єктива?» Чим цей конкурс відрізнявся від попереднього? Які результати вікторини й лотереї «Обличчя благодійності»? Які історії ховаються за фото з експозиції?
Про це дізналися фотокореспонденти, працівники благодійних інституцій, благодійники, фотолюбителі, діти й VIP-гості відкриття фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» 5 грудня 2011 р. у столичній галереї «Атрибут».
Це кращі 38 фотографій, обрані з-понад 200 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на однойменний фотоконкурс. Це миті благодійності в освіті, в культурі, в охороні здоров’я та в соціальному захисті, у спорті, у житті громад та в ініціативах громадян. Новинкою цьогорічного конкурсу стали номінації “Волонтерство змінює світ” та “Благодійність очима дітей”.
Перші премії отримали:
1 місце – Олена Ганзел, фоторобота «Разом долаємо перешкоди».
2 місце – Аліна Андрєєва, «Змагання».
3 місце – Ірина Ткачівська, «Вдячності тепле серце».
1 диплом – Благодійна організація «Де Поль Україна». Фотограф – Лаурa Стівенс, «Допомога душі і тілу».
2 диплом – Громадська організація «Спілка туризму для людей з обмеженими фізичними можливостями «Відродження», «Світлі миті життя».
3 диплом – Андрій Янковський, «Благодійність -це не тільки гроші».
Спеціальні призи за номінаціями:
«Благодійність і соціальний захист» – Юрій Дячишин, серія фотографій «Вихованці Городоцької дитячої колонії».
«Волонтерство змінює світ» – БО «Де Поль Україна», фотограф Лаурa Стівенс, «Фірмова страва».
«Благодійність і охорона здоров’я» – Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», фотограф Луцюк Ірина, «У підопічного Володимира Гушковського».
«Благодійність у культурі» – Ірина Ткачівська, «Від серця до серця».
«Благодійність у спорті» – Анатолій Бойко, «Воротар».
«Благодійність у громаді» – Валерія Чупріна, «Ми поруч».
«Підтримка громадських ініціатив» – Благодійна організація «Карітас-Донецьк», серія «Сходинки».
«Благодійність очима дітей» – Кулик Діана, «Бесіда».
Спеціальний приз журі отримала громадська організація «Севастопольські мами» за серію фотографій «Тягар років», «Подружки», «Що старе, що мале…»
Переможців визначили ще в день завершення ІІ Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива», 25 листопада 2011 р. Однак їхні імена не розголошувалися до відкриття фотовиставки. Щоб забезпечити рівні умови для учасників-професіоналів і аматорів, суддів дібрали за тим же принципом: одні – фахівці фотосправи й тонкі поціновувачі мистецтва, але «чайники» у благодійності; інші – гуру організованої філантропії, але оператори «мильниць». До складу журі 2011 р. увійшли:
Ігор Гайдай, фотограф.
Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.
Іван Дегтяр, помічник Програми Волонтерів ООН.
Олександр Жилін, заступник головного редактора журналу Photographer.
Ростислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України.
Юрій Косін, фотограф.
Олександр Кочубей, директор прес-центру «Галерея Атрибут».
Сергій Матвієнко, директор галереї «Art Palace».
Джованні Моцареллі, керівник Програми волонтери ООН.
Надія Гутріна, асистент Антикризової гуманітарної програми МБФ «Відродження».
Світлана Супрун, консультант Фонду Ч.С. Мотта.
"Організовуючи – на моє переконання – найщиріший фотоконкурс України, ми прагнули передовсім привернути увагу до справжньої благодійності, подякувати тим, хто нею живе, і надихнути решту людей. Наші учасники показали, скільки є способів бути благодійником щодня, як благодійність збагачує кожного, хто віддає часточку себе. А "дивідендом" стає відчуття власної людяності", – зазначила Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.
«Фотоконкурс несе великий заряд гуманізму, а люди мистецтва, в тому числі й фотографії, ніколи не були осторонь таких починань. Ми допомагаємо тим, що робимо конкурс професіональним з точки зору фотомистецтва. Не кожен фотограф відважиться братися за таку складну тему, для індивідуума значно простіше займатися ландшафтною фотографією чи натюрмортом, а коли зіштовхуєшся зі зйомкою людей, та ще й у непростих ситуаціях – це до снаги не кожному. Потрібні мужність, делікатність, тактовність і сміливість. Надаючи конкурсу Патронат НСФХУ, ми віддаємо данину ентузіазму Українського форуму благодійників і допомагаємо українській благодійності завойовувати авторитет і популярність», – відгукнувсяРостислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України.
«Від імені Програми «Волонтери ООН» в Україні я радий підтримувати цей фотоконкурс та виставку. Ми створили спеціальний приз за кращі фотографії про те, як добровольці можуть змінити світ. Світлини, як і поезія – це кадри реального життя з високим символічним значенням. Один кадр може дати кілька точок зору і надихати людей більше, ніж довгі промови. Ми будемо раді подальшій співпраці з цим проектом, адже експоновані матеріали – високоякісні», – прокоментував Джованні Моцареллі, координатор Програми «Волонтери ООН» в Україні.
ІІ Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива» проводив Український форум благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України та у партнерстві з Програмою «Волонтери ООН».
Організатори дякують галереї "Атрибут", фонду Олеся Довгого та Катерини Горіної, МБФ "Відродження", БФ "Доброта", а також компаніями Amway та Avon, за надану підтримку у проведенні конкурсу.
Фото переможців можна переглянути у фотогалереї Українського форуму благодійників.