
Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» цими днями перебуває у львівській арт-кав’ярні «Квартира 35» Мистецького об’єднання «Дзиґа».
Відкриття відбулось у невимушеному форматі представлення-розповіді фотографій та історії виникнення виставки відвідувачам кав’ярні. Світлини прямо перед очима відвідувачів: молоді, митців, туристів ненав’язливо надихають на роздуми про справжнє і вічне, стають добрим доповненням особливого інтер’єру кав’ярні.
Арт-директор "Дзиґи" Влодко Кауфман каже, що відвідувачі кав’ярні, які люблять каву і джаз, мають усвідомлювати, що у житті є й інші речі: добро і зло, біда і щастя – і вони співіснують. Якщо ти сьогодні прийдеш на допомогу, завтра допоможуть тобі. Благодійність як релігія, до неї людина має прийти сама. У той же час п. Влодко порівнює благодійну діяльність із діяльністю "Дзиґи" – виставками ультрасучасного мистецтва: є ніші, які хтось має заповнювати.
"Працюючи у громадському секторі, попри потребу долучатися до вирішення нагальних соціальних проблем, бачимо необхідність розвивати культуру благодійництва. Фото ілюструють, наскільки легко бути благодійником. Допомога – це не завжди кошти, її може надати кожен: від пересічної людини до знаменитості, від благодійної до комерційної організації. Обличчя благодійності такі різні… Хочеться, щоб ці світлини стали приводом для її відвідувачів замислитись та діяти. Наше бачення благодійності у перспективі: користувачі благодійної допомоги дійсно її потребують і отримують вчасно і якісно, вдячні, благодійники – відповідальні і системні, держава реагує на виклики часу і суспільства, а людину сприймає як основну цінність.
Організацію виставки на теренах Львівщини ми приурочили до проведення конференції «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи їх розв’язання». Наші співпартнери – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та Мистецьке об’єднання «Дзиґа» – підтримали нашу пропозицію без вагань та застережень", – розповідає львівський "хостер" фотовиставки Ярина Хомцій, директор Представництва ВБФ «Запорука» у Львівській області.
Першою регіональною зупинкою виставки став НУ «Львівська політехніка». Відкриття приурочили до конференції «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи їх розв’язання». Таким чином, її відвідувачами стали українські та іноземні учасники конференції: представники державної влади, місцевого самоврядування, духовенство, науковці та представники громадського сектора, а також професорсько-викладацький склад Політехніки та студентство.
Вітаючи учасників конференції та ЗМІ, керівник проектів Українського форуму благодійників Дар’я Непочатова зазначила: "Багодійні організації латають дірки в системі соціального захисту, освіти, культури, спорту і роблять вуе для того, щоб змінити систему. Благодійність в Україні розвивається та потребує підтримки, у т.ч. на нормативно-правовому рівні. Таким чином виставка емоційно привертає увагу до важливості долучатися до благодійності".
Наступними виставку прийматимуть Чернівці.