
Французька преса засумнівалась у благодійних намірах першої леді країни. Карлу Бруні звинуватили в тому, що за рахунок Фонду по боротьбі зі СНІДом, опікуном якого вона є, одному з її близьких друзів вдалося непогано заробити.
Тижневик "Marianne", вивчивши діяльність Карли Бруні, зробив висновок, що вона зводиться до розтрати коштів. Завдяки впливу першої леді Франції – посла доброї волі Глобального фонду ООН з боротьби зі СНІДом, один із її близьких друзів отримав 3,5 мільйона доларів. Цю суму, без конкурсу і тендерів, Фонд переказав компаніям, якими керує радник пані Бруні, музикант Жульєн Сіванж.
Дружина президента Франції звинувачення на свою адресу відразу відкинула. Глобальний фонд по боротьбі зі СНІДом у спеціальному комюніке назвав такі статті "гідними співчуття". У штабі Фонду в Женеві відзначили: завдяки зусиллям посла доброї волі мадам Бруні-Саркозі вдалося зберегти безліч людських життів.
За три з половиною місяці до виборів будь-які події навколо президента Ніколя Саркозі, який збирається йти на другий термін, можуть бути використані як на його користь, так і проти. Будь-який його крок розглядається через призму рейтингу. Останнім часом він у президента невисокий.
Неблагополучний розвиток подій у європейській економіці багато французів будуть ставити в провину особисто Саркозі, вважає експерт із зовнішньої політики Євгенія Войко:
"Скандал із Карлою Бруні – це легкий додаток до глобальної економічної та політичної нестабільності, яка склалася в республіці. Праві ідеї та гасла, які Саркозі озвучував під час своєї першої виборчої кампанії, за великим рахунком, виконані не були. Голосно анонсована боротьба з нелегальною міграцією, власне, нічим не закінчилася. Франція зараз – одна з найбільш привабливих країн для мігрантів, передусім із півночі Африки. Ну і плюс до всього, звичайно, – занадто яскрава і гучна участь Франції в лівійській кампанії. А багато французів негативно сприйняли подібного роду завзяття".
Увага до сімейних відносин у Франції завжди була високою. Нехтувати цим фактом Саркозі не зважився під час своєї першої президентської кампанії. До кінця підтримуючи імідж сім’янина, він розлучився зі своєю дружиною Сесілією Мартен тільки після перемоги на виборах.
Керівник центру французьких досліджень Інституту Європи Юрій Рубинський вважає, що "уколів", подібних звинуваченням проти Карли Бруні, буде ще багато, але їх навіть не варто розглядати: "Були дуже серйозні скандали, які дійсно кидають тінь на президента. І поки він з них більш-менш виходив. Але він дійсно вже набрид французам. Однак сам Саркозі каже:" Коней на переправі не міняють. Я людина досвідчена, енергійна. На мене можна покластися". Від цього залежить результат виборів, а не від того, що про Бруні одна газета сказала".
Про намір балотуватися на пост президента в 2012 році Ніколя Саркозі ще офіційно не оголосив. Але в тому, що в самий найближчий час він знову стане кандидатом, сумнівів немає. Останнім часом його рейтинг знову почав зростати. Згідно з останнім опитуванням громадської думки, у першому турі президентських виборів він може отримати 26% голосів, а його головний опонент – лідер соціалістів Франсуа Олланд – 28%.