
Імена переможців VI Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива» стали відомими на відкритті однойменної фотовиставки 26 січня 2016 р. у Національному музеї Тараса Шевченка.
«Попередній фотоконкурс став відображенням нових тем у благодійності: левова частка робіт була присвячена допомозі Майдану та воїнам АТО. Цього року на світлинах також зафіксовані нові суспільні процеси: теми допомоги вимушено переміщеним особам, а також усім постраждалим від воєнного конфлікту на сході України. Віримо, що наступного разу в нашій фотовиставці ми побачимо повернення до Криму та на Донбас, відбудову мирних міст. Цьогоріч на фотоконкурс було подано багато чорно-білих фотографій – вони виразні та емоційні. Уперше створили народне журі з онлайн-голосуванням і вручаємо приз глядацький симпатій. Уперше за історію фотоконкурсу запровадили систему подання заявок онлайн. Ми постійно піднімаємо рівень конкурсу, готуємо наших учасників до того, щоб вони подавали фотографії на міжнародні конкурси, де переважає онлайн-реєстрація», – розповіла про новації і загальні підсумки куратор Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива» Катерина Ржевська, менеджер проектів Українського форуму благодійників.
Завдяки підтримці партнерів до фотоконкурсу вдалося залучити найбільшу за історію конкурсу кількість учасників, привернути увагу професійних фотомайстрів, показати, що на тему благодійності варто звертати увагу: і реагувати на інформаційні приводи, і самостійно шукати фотоісторії доброчинності.
«Проекти з довгостроковим ефектом є тим активним механізмом, який запускає у суспільстві якісні зміни. Фотоконкурс про благодійність ─ один із них. Автори-фотографи стають агентами благодійності, фонди знаходять нових волонтерів і партнерів – в результаті ця спільна робота заохочує до благих справ більше українців», – сказав Гліб Загорій, засновник Благодійного фонду Родини Загорій, що виступає генеральним партнером фотоконкурсу.
"На фотографіях конкурсу "Благодійність крізь призму об’єктива" можна побачити біль і світлий сум, і разом з тим – надію, яка рятує. Ці кадри виривають з буденних турбот і дають усвідомити, що твої гадані "проблеми" насправді нікчемні у порівняння з тим, що спіткало героїв цих фото. Також украй важливо згадати, що відбувається навколо, усвідомити, що можеш допомогти. Що в цьому сенс людськості – допомагати іншим. Це еволюційно відрізняє людину від тварин – жоден інший вид не жертвує своїми інтересами, щоб допомогти стражденному. А людина жертвує. І тому вона найсильніша. Тож поки існує благодійність, ми сильні і ми будемо тривати – як вид.
Багато переглянутих нами конкурсних кадрів було боляче бачити. Але це лікувальний біль, терапія від черствості, якою ми обростаємо у суспільстві споживання. Також це надихає робити щось справжнє. Тому ми підтримали цей конкурс. У журналу "Країна" із конкурсом спільна мета – говорити про людей", – прокоментувала Олена Павлова, редактор рубрики "Культура" журналу "Країна".
«Фотоконкурсам уже близько 150 років. Вони стимулюють творчу активність серед фотографів, допомагають людині самореалізуватися. Завдяки участі в таких змаганнях, фотографи переосмислюють відзнятий матеріал, звертають увагу на своїх колег та їхні роботи, творчо ростуть. Фотоконкурс може стати щасливим квитком і змінити життя. Наприклад, переможці «Фотографа року» ставали відомими в Україні, отримували гранти на навчання та роботу за кордоном», – пояснив Олександр Бабюк, керівник медіа-проекту FOTO.UA.
ПРО ФОТОКОНКУРС
«Благодійність крізь призму об’єктива» ─ всеукраїнський фотоконкурс, організований Українським форумом благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України. Його завдання ─ залучити любителів та професіоналів мистецтва фотографії, бізнес-компанії, благодійні й громадські організації до популяризації успішного досвіду благодійництва в Україні.
Уперше фотоконкурс відбувся 2010 року. Відтоді щоосені, у жовтні-листопаді, всі охочі надсилають світлини зі зворушливими історіями добрих справ, а у грудні журі «Благодійності крізь призму об’єктива» обирає 40 найкращих фоторобіт. Із них формується однойменна фотовиставка, яка експонується у музеях, галереях, будівлях парламенту й уряду в Києві, а з березня по листопад подорожує Україною. 2015 року фотовиставка побувала неподалік лінії розмежування, у Сєвєродонецьку та Дзержинську. А загалом торік її побачили у 13 містах України. Найкращі роботи разом з історіями публікуються у спеціальному фотокаталозі українською та англійською мовами.
На VI Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива» надійшло 687 фото. Найактивніше брали участь Київщина і Дніпропетровщина. Найбільше світлин – у номінації «Благодійність дає надію». Це ілюстрації допомоги дітям-сиротам, сім’ям у кризових ситуаціях, людям літнього віку, безпритульним, людям з особливими потребами, внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від природних лих. Другою за популярністю стала номінація «Благодійність дарує усмішки». Це фотографії, які зображують позитивні емоції, радісні події, пов’язані з благодійністю.
Побачити виставку можна в Національному музеї Тараса Шевченка до кінця тижня, з 26 по 31 січня (10.00 – 17.30), крім п’ятниці 29 січня (санітарний день).
Партнери VI Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність крізь призму об’єктива»
Генеральний партнер – Благодійний фонд родини Загорій.
Офіційний партнер ─ Програма «Волонтери ООН».
Партнери: Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука», компанія EY в Україні, компанія Amway, РА "Яспис".
Генеральний медіа-партнер – тижневик «Країна».
Інформаційні партнери: портал «Громадський простір», газета «Дзеркало тижня», портал FOTO.UA.
Мобільний партнер фотовиставки ─ Lifecell.
ПЕРЕМОЖЦІ ФОТОКОНКУРСУ
1 місце – золота медаль Національної спілки фотохудожників України
Автор ─ Харківське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
Фото «Закриті обличчя», Харків.
2 місце – срібна медаль НСФХУ
Автор ─ Христина Пучковська.
Фото «Киньте геть стереотипи», Львів.
3 місце – бронзова медаль НСФХУ
Автор ─ Марина Яременко.
Фото «Моє тепло з тобою», Київ.
Диплом І ступеня НСФХУ
Автор ─ Валентина Охлопкова.
Фото «Незламні», Київ.
Диплом ІІ ступеня НСФХУ
Автор ─ Яна Рожнятовська.
Фото «Разом до майбутнього», Київ.
Диплом ІІІ ступеня НСФХУ
Автор ─ Христина Пучковська.
Фото «Коли очі немов океан», Львів.
ЛІДЕРИ В НОМІНАЦІЯХ
• Номінація «Благодійність дає надію»
Костянтин Скоморох, «Надія», м. Сєвєродонецьк Луганської області
• Номінація «Благодійність дарує усмішки»
Віталій Попков, «Цукерки», м. Олександрія Кіровоградська область.
• Номінація «Благодійність зміцнює цінності»
Газета «Голос України», «Спорт», Київ
• Номінація «Благодійність наближує мир»
Андрій Нестеренко, «Добровольці», Київ
• Номінація «Благодійність очима дітей»
Христина Пучковська, «Коли очі немов океан», Львів
• Номінація «Благодійність розвиває громаду»
Харківське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», Sport Music Fest, м. Харків
• Номінація «Благодійність рятує життя»
Сергій Рижков, «На грані», Київ
• Номінація «Волонтерство змінює світ»
Віталій Гурський, «Твоя посмішка дарує надію», м. Дунаївці, Хмельницька обл.
СПЕЦІАЛЬНІ ПРИЗИ
«Вибір народного журі» ─ за результатами онлайн-голосування
Олена Білоус, «Щастя», м. Ладижин, Вінницька обл.
Спеціальний приз від журналу «Країна»
Олександр Ратушняк, «Ковдри», Київ.
Спеціальний приз від мобільного партнера фотовиставки Lifecell
Андрій Мальон,«Вуса не мої, вуса – татові», Київ
Усі 40 світлин та їхні історії, які увійшли до фотовиставки "Благодійність крізь призму об’єктива", можна побачити в онлайн-галереї. Якщо Вам потрібні фото у високій роздільній здатності, а також будь-яка інша додаткова інформація, звертайтеся, будь ласка, до контактної особи:
Леся Ярошенко
066 737 83 18
lesya.yaroshenko@ufb.org.ua
https://ufb.org.ua/photokonkurs