
Завершилася друга сесія Верховної Ради України восьмого скликання (лютий-липень 2015 року). Попри всі наші зусилля і позитивні прогнози низки народних депутатів, на шляху до голосування законопроектів №2297-1 та 2440 про СМС-благодійність виникли складні перешкоди. Водночас є серйозні підстави стверджувати, що узгоджені благодійними організаціями та мобільними операторами законопроекти, які створюють сприятливі умови для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлень, мають великі шанси на ухвалення восени, під час наступної парламентської сесії.
Аргументи на користь оптимізму щодо СМС-благодійності
Які підстави так вважати? По-перше, Українському форуму благодійників разом із партнерами з усіх секторів суспільства вдалося донести до багатьох народних депутатів, урядових структур і фіскальних органів інформацію про важливість СМС-благодійності в Україні, про її соціальний ефект, потенціал для вирішення гострих суспільних проблем і боротьби з шахрайством у благодійності. По-друге, завдяки активній участі в адвокасі-кампанії мобільних операторів, ЗМІ та лідерів громадської думки, сформувався суспільний запит на СМС-благодійність, розвінчалися міфи про можливості зловживань у разі звільнення доброчинних повідомлень від податків. По-третє, завдяки численним дискусійним і просвітницьким акціям, нині вже існує пул політиків із різних політичних сил, фракцій та груп, які готові на ділі підтримувати законопроекти про благодійні СМС.
На якому етапі законотворчості СМС-благодійність пішла на парламентські канікули?
Враховуючи позитивні новели альтернативних законопроектів 2297 і 2297-1, зараз між благодійниками, мобільними операторами і народними депутатами проводяться переговори щодо об’єднання законопроектів та доопрацювання до другого читання тексту проекту, який був би узгоджений з усіма учасниками і враховував інтереси всіх сторін. Якщо до осені учасники дійдуть згоди, сподіваємося що Парламент проголосує за СМС-благодійність у першому читанні.
Як допомогти благодійним СМС: завдання на літо
Однак розслаблятися ще рано. Якщо Ви вболіваєте за цивілізований і ефективний збір благодійних пожертв в Україні, яким повинна стати СМС-благодійність, то навіть влітку, під час відпустки, можна зробити внесок у нашу спільну справу:
1. Продовжуємо спілкуватися зі знайомими народними депутатами щодо важливості ухвалення законів про СМС-благодійність без податків і з контролем за цільовим використанням пожертв. Усі аргументи і цікаві факти є тут.
3. Згадуємо про СМС-благодійність у своїх блогах, записах у соцмережах.
Благодійність об’єднала Україну. Об’єднуймось заради благодійності!