
Дизентерія, тиф, холера, гепатит – всі ці захворювання, які загрожують летальним результатом, пов’язані з антисанітарією і неправильним поводженням із людськими відходами. Бідні країни не можуть дозволити собі складні і дорогі каналізаційні системи, які до того ж вимагають великої витрати води. Тому не дивно, що від однієї тільки холери в світі страждає 5 млн людей.
Професор Марк Дешассе з Університету Дьюка (США) розробив систему, що нагадує септик, який часто використовується в сільських районах розвинених країн. Запропонований фахівцем туалет являє собою пластикову ємність, у якій анаеробні бактерії переробляють відходи. На відміну від септика, де метан просто викидається в атмосферу, система пана Дешассе утилізує цей небезпечний парниковий газ, спалюючи його і забезпечуючи додаткову термальну обробку.
Вчений зауважує, що мікроорганізмам може знадобитися додаткове харчування у вигляді залишків їжі та побутового сміття, щоб виробляти необхідні обсяги метану. За його розрахунками, на спорудження одного відхожого місця знадобиться менше $100.
Фонд Bill and Melinda Gates Foundation підтримав проект, виділивши на нього грант в $100 тис. для здійснення польових випробувань в Гондурасі і провівши рекламну кампанію з досить натуралістичним слоганом, суть якого зводиться до пропозиції «знову винайти туалет», щоб допомогти випорожнюватися людям у бідних державах. Утримаємося від цинічних коментарів: річ дійсно потрібна.
Нагадаємо, що раніше Фонд виділив грант Делфтського технологічному університету (Нідерланди) на проект «Винахід туалету».
Рекламний ролик кампанії: youtube.com
За матеріалами: Компьюлента
Переклала Ілона Самченко